This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Волейболистките загубиха драматично от световния шампион Сърбия

Архив.

© LAP.BG

Архив.

Избори 2022

Женският национален отбор по волейбол на България загуби и втория си мач на световното първенство, след като отстъпи драматично срещу Сърбия с 2:3 (21:25, 25:22, 27:25, 21:25, 9:15). Съставът, воден от Лоренцо Мичели, игра много по-силно от първия си двубой с Германия и оказа отпор на действащия световен шампион.

Селекционерът направи една промяна в тима, като титуляр започна Мирослава Паскова. Това даде отражение и нападението изглеждаше по-ефективно.

Загубата с тайбрек донесе първа точка на България на световното първенство. След два мача в група С българките са четвърти. Германия води с две победи и 6 точки, пред Сърбия с 5.

Силвана Чаушева завърши с 18 точки за България, а капитанът Елица Атанасиевич добави 17. За Сърбия Бианка Буша реализира 26, а звездата Тияна Бошкович - 22.

След колеблив първи гейм България успя да намери играта си създаде проблеми на световния шампион. С добра защита, стабилен сервис и най-вече малък брой грешки, българките спечелиха втория гейм. Третата част беше мног, въпреки че България поведе 20:17, но след това се стигна до обрат. Все пак с по-здрави нерви българският отбор измъкна гейма с 27:25.

Много промени в резултата имаше в четвъртия гейм, когато двата тима се движеха точка за точка. След това Сърбия поведе убедително, а Мичели смени почти целия състав, чакайки тайбрек.

В него Сърбия поведе бързо с 5:0, но българките не се предадоха, независимо че в един момент изоставаха с 2:8. Разликата беше намалена до едва три точки (9:12), но след това Сърбия не допусна повече грешки и затвори двубоя.

Третият мач на България е на 29 септември срещу САЩ.