Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Eesti kirjandusmuuseumi uueks juhiks saab Piret Voolaid


 (2)

Teaduspoliitika komisjon valis Eesti kirjandusmuuseumi uueks juhiks Piret Voolaiu. Direktori ametiaeg algab 1. jaanuaril 2023 ja kestab viis aastat.

Piret Voolaid

Piret Voolaid

FOTO: Argo Ingver | Delfi Meedia

Teaduspoliitika komisjoni arutelus tõdeti, et kõik kandidaadid olid võrdselt tugevad. „Piret Voolaiu puhul tõsteti esile tema tegevuskava põhjalikkust ja terviklikkust, samuti tema tugevat teaduslikku tausta ja kogemust Eesti uuringute tippkeskuse juhina,“ märkis teaduspoliitika komisjoni aseesimees, Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Renno Veinthal.

Piret Voolaid on töötanud Eesti Kirjandusmuuseumis alates 2000. aastast assistendi, teaduri ja vanemteadurina. 2016. aastast on ta olnud ka Eesti-uuringute Tippkeskuse tegevjuht. Varasemasse aega jääb töö Eesti Keele Instituudis. Ta on kaitsnud doktorikraadi Tartu Ülikoolis eesti ja võrdleva rahvaluule erialal.

Viimati valiti Eesti Kirjandusmuuseumi direktoriks Tõnis Lukas, kes töötas selles ametis 2021. aasta kevadest 2022. aasta suveni.

Eesti Kirjandusmuuseum on teadus- ja arendusasutus, mis täidab ka riigi keskse teadusliku mäluasutuse ülesandeid, hallates olulisi kultuuriloo ja rahvaluule arhiive ning Eesti rahvusteaviku ja vanaraamatu kogusid.

Eesti Kirjandusmuuseum