Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

EI MINGIT LONDONIT! Selgusid Eurovisioni võimalikud korraldajalinnad

EI MINGIT LONDONIT! Selgusid Eurovisioni võimalikud korraldajalinnad

Sam Ryder tõi tänavusel Torino Eurovisionil Ühendkuningriigile väärika teise koha.

Foto: AFP/Scanpix

Tänavuse Eurovisioni võitis küll ülekaalukalt Ukraina, kuid Euroopa Ringhäälingute Liit otsustas teha 2023. aasta lauluvõistluse korraldamise ettepaneku teiseks jäänud Ühendkuningriigile. Nüüd on selgunud seitse linna, kelle hulgast võõrustaja valitakse.

BBC Newsi teatel jäid kahekümne kandidaadi seast sõelale Birmingham, Glasgow, Leeds, Liverpool, Manchester, Newcastle ja Sheffield. London ja Belfast lõppnimekirja ei jõudnud. 2023. aasta Eurovisioni toimumispaik kuulutatakse välja sügisel.

Eurovisioni korraldav Euroopa Ringhäälingute Liit (EBU) teatas juunis kahetsusega, et ehkki Torino Eurovisioni võitis ukrainlaste Kalush Orchestra, ei võimalda Venemaa algatatud ja endiselt käimas olev sõda järgmise aasta võistlust Ukrainas korraldada. EBU alustas läbirääkimisi Briti ringhäälingu BBC-ga.

Ukraina ei nõustunud EBU hinnanguga ja nõudis otsuse läbivaatamist, kuid 2023. aasta Eurovisioni korraldajamaaks sai siiski Ühendkuningriik.

Ühendkuningriigis on lauluvõistlus toimunud juba kaheksal korral – peamiselt 1960.–70. aastatel. Riigil endal on viis Eurovisioni-võitu, kuid mitmel puhul on Ühendkuningriik appi tõtanud ja lauluvõistluse korraldanud, kui võitjamaa polnud selleks majanduslikel põhjustel või ruumipuudusel suuteline olnud. Nii juhtus aastatel 1960 (Madalmaad), 1963 (Prantsusmaa), 1972 (Monaco) ja 1974 (Luksemburg).