Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

FOTOD | Tartu kultuuritöötajad avaldasid Raekoja platsil meelt

Täna kell 16 alustasid Tartu linnaajaloo muuseumide ja Tartu linnaraamatukogu töötajad Tartu raekoja platsil meeleavaldust „Kultuuritöötajate palgavõrdsus kultuuripealinna!“. Tulevase kultuuripealinna kesistest kultuuritöötajate palkadest on Eesti Päevaleht ka varem kirjutanud.

Meeleavaldusel oli kavas on Tartu linnavalitsusele pühendatud häbikuuse ehtimine ja kultuuriinimeste lühikõned. Häbikuuske ehtimisele on appi oodatud Tartu linnavalitsuse liikmed. Siimu sõnutsi võtavad meeleavaldusest osa nii tuntud kultuuritegelased kui ka poliitikud ja muidugi kultuuritöötajad ise.

Meeleavalduse peamine sõnum on, et 2024. aastaks peavad Euroopa kultuuripealinna kultuuritöötajate palgad olema samal tasemel mis riigi kultuuritöötajatel. „Võimalik, et aastaks 2024, kui Tartust saab Euroopa kultuuripealinn, on linna alluvuses tegutsevate kultuuriasutuste töötajad virelemas toimetulekupiiril ning sellega on ühtlasi ka sisse juhatatud kultuuripealinna teema „Ellujäämiskunstid“,“ märkisid Tartu kultuuritöötajad.

Kõrgharidusega kultuuritöötajate riiklik miinimumtasu tõuseb tuleval aastal 1400 eurolt 1600 euroni, Tartu kultuuriasutustes on keskmine palk praegu umbes 1100 eurot ja Tartu on lubanud vaid 16% palgatõusu, mis teeks uueks keskmiseks palgaks pisut alla 1280 euro. See tähendab, et lõhe Tartu kultuuritöötaja keskmise palga ja riikliku kultuuritöötaja miinimumpalgaga kasvab 324 euroni.