Estonia

Mäng algas mõlemalt poolt jõudemonstratsiooniga: esimese nelja geimi peale võitsid mõlemad naised vastase servilt vaid ühe punkti. Ent see tundunud kindlus kadus kohe järgmistel pallingutel, kui vastastikku vahetati murdeid. Ja siis jälle hoiti neli geimi järjest, seisuks 5 : 5.

Selleks hetkeks oli skooril justkui rütm sees, sest taas oli Kanepi kord murda – suisa kuivalt. Ja kui ta oma pallingul 40 : 0 ette läks ja kolme settpalli omas, tundus, kõik olevat lilleline. Ent siis ähvardas rütm jätkuda, sest Li sai neli punkti järjest ja ähvardas seti viia kiiresse lõppmängu.

Kuigi tribüünid olid rohkem kui pooltühjad – mäng algas juba poole kolmest, kui enamik spordisõpru alles tööikkes –, andsid need fännid, kes olid Tondile pärale jõudnud, Kanepile raskel hetkel igati tuge ja neljandal settpallil õnnestus tal siiski eduseis kinnitada.

Kuigi Li alustas teist setti teravamalt ja sai esimesel katsel kätte Kanepi geimi, hakkas tema enda servimäng rohkem logisema, nii et murre tuli kärmelt tagasi. Ja nii kaks korda ehk taas jõuti 5 : 5 viigini. Seejärel oli aeg sarnaselt avasetiga Kanepi jõudemonstratsiooniks ehk ta murdis klassi näidates väevõimuga Li viimase pallingu.

Taas sai Li Kanepi servil murdepalli, seekord isegi kaks, aga eestlanna ei lasknud end sellest häirida ja vormistas teisel matšpallil ässaga võidu ära.

Veerandfinaalis ootab Kanepit madin Karolína Muchovága, kelle maailma edetabeli koht on alles 244, kuid seda pika seljavigastuse tõttu. Varasemalt on ta olnud ka WTA 20 kangeima naise seas.