Estonia

HEA HOOAJA ALGUS: Suumann ja Võro jäid Eesti rekordist kümnendiku kaugusele

Suumann võitis täna Tartus KEVEKi võistlusel tõkkesprindi ajaga 8,26. Tema isiklik tippmark on 8,17 ja Ksenija Baltale kuuluv Eesti rekord 8,16. „Avastardiga olen ülirahul,“ hindas treener Tiina Torop õpilase etteastet. „Ma loodan väga, et läheb veel paremaks. Teame, mille kallal peame töötama.“

Võro sai 60 meetri jooksus esikoha tulemusega 7,39. Tema tippmark on 7,34 ja Baltale kuuluv Eesti rekord 7,29. Suumann tuli ajaga 7,52 teiseks. „See oli tehniliselt hea sooritus, tekkis tervikjooks stardist kuni finišini,“ lausus Torop.

60 meetri tõkkejooksus on sise-EMi norm 8,03 ja puhtas sprindis 7,24. Samas võib 2. märtsil Türgis Istanbulis algavale võistlusele pääseda ka niinimetatud ränkingu alusel. Tõkkejooksus lubatakse starti 32 ja 60 meetri jooksus 40 sportlast.

Enne hooaja algust ütles mõlema sportlase juhendaja Õhtulehele, et tugevad EMi normid tiivustavad õpilasi rohkem pingutama. „Nii Diana kui ka Õilme lähevad isiklikke rekordeid püstitama,” avaldas Torop hoolealuste tänavused eesmärgid.

Järgmise etteaste teevad tublid sprinterid tuleva nädala lõpus Leedus.