Estonia

HORVAATIA – JAAPAN 1 : 1, penaltiseeria 3 : 1 | Lisaaegade spetsialistid tegid seda taas

Mario Pašalić, Josko Gvardiol, Dejan Lovren ja Josip Juranović rõõmustavad koos tõrjemasin Dominik Livakovićiga

Foto : Reuters/Scanpix

Kui ameeriklasest kohtunik Ismail Elfath puhus Horvaatia ja Jaapani vahelises MMi kaheksandikfinaalis seisul 1 : 1 normaalaja lõpuvilet, tähendas see seda, et horvaatidel seisis seitsmendat korda oma kaheksas viimases suurturniiride play-off-mängus ees lisaaeg.

Mäng algas hea hooga ning juba kolmandal minutil pääses nurgalöögi järel peaga löögile Shogo Taniguchi, kuid horvaatide õnneks läks tema üritus mööda. Vaevalt viis minutit hiljem tuli ka Horvaatia esimene võimalus, kui Ivan Perišić võitis vasakul äärel duelli Jaapani kaitsjaga, murdis karistusalasse ja tegi terava nurga alt ka pealelöögi, kuid Jaapani väravavaht Shuichi Gonda tõrjus.