Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Kohus lasi Nikolai Ossipenko vabaks

„Kohus otsustas Nikolai Ossipenko vabaks lasta. Prokuratuuri taotlust ei rahuldatud,“ ütles Ossipenko advokaat Jüri Leppik ERR venekeelsele portaalile.

Neljapäeva hommikul hakkasid Viru vanglast lahkuma ka teised samas süüasjas kinnipeetud. Esimeste vabanejate seas olid näiteks Kohtla-Järve linnavolikogu esimees Tiit Lillemets ja volikogu majanduskomisjoni esimees Deniss Veršinin.

Teisipäeval pidasid politseinikud Ida-Virumaal kinni kohaliku ettevõtja Nikolai Ossipenko ning mitu Kohtla-Järve volikogu liiget ja munitsipaalametnikku, keda kahtlustatakse altkäemaksu andmises ja võtmises ning mõjuvõimuga kauplemises.

Kahtlustuse kohaselt on Ossipenko mõjutanud Kohtla-Järve ametnikke ja linnavolikogu liikmeid, et nad teeksid temale kasulikke otsuseid.

Kolmapäeva õhtul edastas prokuratuuri avalike suhete nõunik Kristiina Kivari, et prokuratuur on esitanud kahtlustuse Tiit Lillemetsale, Maria Merkulovale, Anton Dijevile, Deniss Veršininile, Vitali Borodinile, Aljona Kazakovale, Evelyn Danilovile ja Timofei Korepovile.