Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Korteriühistute liidu juht: parem korda tehtud kortermaja kui odavnev raha

 • Ebakindlates majanduslikes oludes on parem omada korralikku ja korda tehtud korteriühistut ja korrusmaja kui raha, mille väärtus sõltub maailmaturu muutustest, selgus korterite renoveerimisele ja pangapoolsele rahastusele keskenduvas Äripäeva raadio sisuturundussaatest.

  Lisaks tuleb Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimehe Andres Jaadla sõnul vaadata renoveerimise suurt pilti. "Elamusektor on üks suuremaid energiakasutajaid üldse, lisaks on renoveerimine suur siseriiklik tööhõive allikas ja sisemajanduse elavdamise mootor," möönis Jaadla.

  Riigi pikaajalise renoveerimisstrateegia eesmärgini jõudmiseks ootab korda tegemist veel ligi 13 000 kortermaja. Mida ootab SEB pank korteriühistutelt laenuotsuse tegemiseks, kas ühistud on varasemast riskantsemad kliendid, kas tõusvad energiakulud ja ebakindlad majandusolud hoogustavad renoveerimishuvi või tõmbavad seda tagasi, kuuleb saatest.

  Jutuks tulevad ka riiklikud toetused, levinumad renoveerimispõhjused ja laenuprotsess. Saates on külas SEB äriklientide haldur Ander Allas ja Eesti Korteriühistute Liidu esimees Andres Jaadla.

  Saadet juhib Mai Kroonmäe.

  Kuula saadet siit:

  Minu Äripäeva kasutamiseks logi sisse või loo konto.