Estonia

NUKKER ÕHTU: Baskonia kaotas tabeli viimasele, Kotsar jäi nullile, Raieste koosseisust välja

Terve avapoolaeg oli tasavägine, kuid möödus kodumeeskonna kergel initsiatiivil. Baskonia pääses juhtima vaid viivuks esimese veerandi keskel. Kümne minuti järel punktiga juhtinud Milano hoidis teisel perioodil stabiilselt mõnepunktilist edu ja läks vaheajale 40 : 34 eduseisul.

Baskonia algviisikusse kuulunud Kotsar rassis avapoolajal üle 13 minuti, ent ei saanudki kätt valgeks. Kõik tema kolm viset läksid mööda. Küll oli ta abiks kaitses ning sai statistikasse kirja kaks lauapalli, ühe vaheltlõike ja kaks korvisöötu. Sander Raieste jäi täna koosseisust välja.

Avapoolaja võistkondlikust statistikast torkas silma kolmepunktivisete tabavusprotsent, mis Baskonial oli kõigest 20 (3/15) ja Milanol 40 (4/10). See-eest patustas Itaalia meeskond üheksa pallikaotusega Baskonia viie vastu.

Teist poolaega Kotsar ei alustanud ega pääsenudki lõpuks kolmandal veerandil platsile. Milano venitas vahe Johannes Voigtmanni korvide toel poolteise minutiga üheksa peale (46 : 37), aga kangestus seejärel rünnakul. Täpselt veerandi keskel säras paljuski tänu Rokas Giedraitisele tablool viik 48 : 48, ent juhtima Baskonia siiski ei pääsenud. Otsustav periood algas Milano 62 : 60 eduseisul.

Viimane veerand algas lubavalt, sest Baskonia pääses Darius Thompsoni 2+1 rünnaku järel üle pika aja juhtima (65 : 64). Paraku oli edu üürike ning tagatipuks hakkas Milano viimasel neljal minutil vaikselt eest libisema. Lõpuks kaotas Baskonia küll ainult kuue punktiga, ent seisu muutis viisakamaks Markus Howardi viimase sekundi tabav kolmene. Sisuline pinge kadus mängust umbes poolteist minutit enne lõpusireeni.

Eestlaste vaatevinklist oli õhtu seda nukram, et Kotsar ei saanudki teisel poolajal platsile, mis tähendab, et ta jäigi Milanos nullile.

Baskonia eest tegi esimese Euroliiga etteaste ka ameeriklasest tagamängija Max Heidegger, kes palgati asendama Pierria Henry'd, kellel on tekkinud probleem dopinguprooviga. El Correo ajakirjaniku Ivan Benito sõnul kahtlustab FIBA, et Henry kasutas enda originaalse uriini asemel sünteetilist. Kui need kahtlused peaks tõele vastama, siis ähvardab ameeriklast FIBA korvpallurilitsentsi kaotamine vähemalt mitmeks aastaks kui mitte kogu eluks.