Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

OTSEBLOGI | Võitlus Bahmuti ääres näitab Vene vägede puudusi. Zelenskõi: loodame, et sõda lõpeb lähikuudel

Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi avaldas lootust, et sõda lõpeks lähikuudel. Riigipea rääkis kolmapäeval The New York Timesile antud intervjuus, et sõda lõpeb aga alles siis, kui Ukraina võidab või Venemaa otsustab peatuda. „Võib juhtuda, et Venemaa soovib seda, kui hakkab tundma, et on nõrk, isoleeritud ning liitlasteta,“ sõnas Zelenskõi. Ta lisas, et kui Ukraina peaks kaotama, „roomaks“ Venemaa üha edasi.

280. sõjapäeva kokkuvõte:

Rahvusvahelise sõjauuringute instituudi (ISW) viimatises ülevaates kirjutatakse, et Venemaa ponnistused Donetski oblastis Bahmuti linna lähistel näitavad, et Vene väed pole suutnud eelmistest ohvriterohketest lahinguoperatsioonidest midagi õppida. Vene väed on kevade lõpust saati raisanud jõudu piirkonnas asuvate väikeasulate vallutamiseks, ent edasi on liigutud vaid loetud kilomeetrite kaupa ning sealjuures on kaotatud sõdureid ja varustust.

ISW hinnangul meenutab see muster Venemaa kampaaniat Sjevjerodonetski ja Lõssõtšanski alistamiseks juunis-juulis. Venemaa küll vallutas need linnad, ent mingit reaalset edu see neile idas ei toonud. Sõjauuringute instituut arvab, et isegi kui venelastel õnnestub Bahmut vallutada, kaaluvad linna hõivamisega seotud kulud selle selgelt üles.