Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

OTSEBLOGI | Zelenskõi: edasiliikumine jätkub, Vene väed taganevad ida- ja lõunaosas

Vene väed tulistasid Zaporižžja linna. Piirkonna kuberneri sõnul kahjustati ja hävis mitu eluhoonet, elanikud on jäänud rusude alla lõksu.

„Vaenlase rünnakute tagajärjel puhkesid linnas tulekahjud,“ kirjutas Oleksandr Staruhh neljapäeva varahommikul oma Telegrami kanalis.

„On ohvreid. Päästjad aitavad inimesi rusude alt välja.“

Staruhhi sõnul tulistas Venemaa seitse raketti kõrghoonete pihta ja ütles, et ohvrite arv on veel selgitamisel.

Sõja 224. päeva blogi loe SIIT:

Vene väed taganevad Ukrainast

Ukraina väed liiguvad jõuliselt edasi ida ja lõuna suunas, sundides Venemaa vägesid mõlema rinde all taganema.

President Volodõmõr Zelenskõi ütles, et Ukraina sõjavägi on viimase nädala jooksul teinud suuri ja kiireid edusamme Vene vägede vastu, võttes tagasi kümneid linnu lõuna- ja idapiirkondades, mille Venemaa on annekteerituks kuulutanud.

Sõjaväeeksperdid väidavad, et Venemaa on oma nõrgimas kohas, osaliselt seetõttu, et ta otsustas mitte varem mobiliseeruda ja osaliselt vägede ja varustuse tohutute kaotuste tõttu.

Zelenskõi kinnitas oma õhtuses kõnes, et Ukraina väed vabastasid kolm asulat: Novovoskressenske, Novohrõhorivka ja Petropavlivka. „Edasiliikumine jätkub,” kinnitas Zelenskõi.

Moskva poolt ametisse nimetatud Hersoni oblasti kuberner Kirill Stremousov ütles, et Vene vägede tagasitõmbumine oli taktikaline manööver,mis peagi kulmineeruv vastulöögiga. Venemaa taganemise ulatus ei ole veel selge, vahendab The Guardian.

Ukraina kaitseminister Oleksii Reznikov kinnitas, et tema sõdurid jätkavad edasiliikumist.

#UAarmy’s autumn offensive, day by day. While the "russian parliament" is intoxicated from the futile attempts at annexation, our soldiers continue moving forward.
This is the best answer to any and all "referenda", "decrees", "treaties" and pathetic speeches. pic.twitter.com/qLCBu0Vdns

— Oleksii Reznikov (@oleksiireznikov) October 5, 2022