Estonia

Pärnut koduseinad ei toetanud ja karikas pääses poolfinaali Tartu

Pärnu spordihoones mõnesajapealise publiku ees peetud kohtumise avapoolaeg kuulus täielikult esimese mängu 91 : 84 võitnud tartlastele – esimene veerandaeg võideti 28 : 14 ja poolajapausiks juhtis Tartu 43 : 25.

Kodumeeskond suutis aga teisel poolajal viskeid oluliselt paremini tabada, tartlased kaotasid oma keskendumise ja lasid pärnakad lähemale. Enne viimast neljandikku oli tartlaste eduseis 52 : 39.

Neljandal veerandajal näitasid pärnakad kõige rohkem hambaid ja jõudsid mõni minutit enne mängu lõppu Robert Valge kaugviske järel kolme punkti kaugusele, 64 : 61. Andrii Voinalovychi korv, kaks vabaviset Jalan McCloudilt ja kauge kahene Leemet Böcklerilt kallutasid aga mängu ja seega kogu seeria kindlalt Tartu kasuks.

McCloud kogus Tartu parimana 13 punkti ja neli lauapalli. Böckler oli 11 punkti ja üheksa sööduga lähedal kaksikduublile. Samuti 11 punkti peale jäid Andrii Voinalovych ja Märt Rosenthal, viimase kaukast leidis ka kuus korvisöötu.

Pärnu parim oli Robert Valge 17 punkti ja nelja korvisööduga. Mihkel Kirves lisas 12 punkti ja viis lauapalli.

Poolfinaalis kohtuvad tartlased 17. detsembril Narvas BC Kalev/Cramoga. Teises poolfinaalis pallivad TalTech/Optibet ja ilmselt Viimsi/Sportland – kolmapäevases korduskohtumises on Viimsil Tallinna Kalev/Audentese vastu kaitsta 19punktiline edu.