Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Raadiohommikus: kuidas vastata, kui küsitakse raha?

 • Jõulukuu esimeses Äripäeva raadio hommikuprogrammis räägivad ettevõtja Oleg Gross ja vandeadvokaat Küllike Namm heategevusest ning enda põhimõtetest annetamisel.

  Metsa- ja puidufirmadele oli eelmine aasta äriliselt väga edukas, kuidas on läinud aga sellel aastal ning millised on väljavaated järgmiseks aastaks, küsime RMK finantsjuhilt Rainer Laigult.

  Veterinaarravimite ja -toodete hulgimüüja Dimedum Grupi omanikeringis toimusid hiljuti muutused. Nende muutuste tagamaadest räägime ettevõtte ühe omaniku ja juhi Sivar Irvaliga.

  Sel nädalal sõlmis Eestisse tuumaelektrijaama rajada sooviva Fermi Energia juht Kalev Kallemets koostöölepingu Ukrainas. Äsja Ukrainast naasnud Kallemets räägib, millised plaanid on Fermi Energial Ukrainas ning kuidas edeneb tuumajaama rajamine Eestisse.

  Kaheksa aastat tagasi käivitati Eesti e-residentsuse programm. Vaatama e-residentsuse programmi juhi Lauri Haavaga üle selle programmi tulemused ning küsime, kas viimasel ajal avalikuks tulnud krüptopettused ja sõda Ukrainas on e-residentsuse programmi mõjutanud.

  Äripäeva ajakirjaniku Kristjan Kurega räägime olukorrast ehitusturul.

  Hommikuprogrammi juhib Aivar Hundimägi ning uudiseid toimetab Mai Kroonmäe.

  Saatepäev jätkub nelja saatega:

  10.00 - 11.00 “Kõik energiast ja säästmisest”. Värske sarja esimeses saates on külas Kaamos Energy juht Mihkel Loorits, kellega räägime Eesti energiaturust, roheenergeetika arengust, aga ka era- ja ärihoonete energiamajandusest.

  Juttu tuleb ka energiaturu seaduse muudatustest, mis on riigikogus menetluses ja mis Looritsa sõnul viskavad taastuvenergia arengule hoopiski kaikaid kodarasse. Miks nii, saab kuulata saatest. Saadet juhib Mai Kroonmäe.

  11.00 - 12.00 "Fookuses: tark tööstus". Saade keskendub seekord innovatsioonile. Juttu tuleb sellest, kuidas kriisi ajal oma ettevõtte innovatsiooni panustada, kuidas innoveerimise tüüpvigu vältida ning mis täpsemalt viib eduni.

  Stuudios on külas Tallinna teaduspargi Tehnopol äriarendusjuht Martin Goroško ja Baltic Workboatsi müügi- ja turundusjuht Rimo Timm. Saatejuht on Romet Toomas Tiitsaar.

  Saates räägime kuidas kodukuludelt kokku hoida ning fookuses on elekter ning telekommunikatsioonikulud.

  Külas on Eesti Energia Eesti turu juht Dajana Tiitsaar ning Tele2 Eesti müügidirektorit Aare Uusjärv. Uurime Tiitsaarelt, kuidas peaksid käituma inimesed, kel sõlmitud fikseeritud hinnaga leping, millist nõu annab ta börsielektrile jäänutele ning uurime ka elektri universaalteenuse kohta. Aare Uusjärv selgitab, miks on ka telekommunikatsiooniteenuseid tabanud viimastel kuudel hinnatõus ning kuidas kasvavaid kulusid eelkõige eraisikuna kontrolli all hoida.

  Saates küsime ka konkreetset nõu tüüpperedele nii suuremate kui väiksemate tarbimiste juures. Saadet juhib Lauri Leet.

  15.00 - 16.00 “Kultuur veab majandust”. Amservist sai 10 aastat tagasi Rahvusooper Estonia toetaja ja autopartner. Täna on Amserv esindusteatri üks seitsmest peasponsorist.

  Mis kahte partnerit seob, kuidas on kultuuri erarahastamine aastatega muutunud ja mis on oluline nii raha andja kui saaja vaatest, räägivad saates Rahvusooper Estonia turundusjuht Rein Mikk ja Amserv Grupi finantsjuht Tõnu Vanajuur. Saadet juhib Mai Kroonmäe.

  Kuulake Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz ja Ida-Virumaal 94,6 MHz.

  Kuulamislingi ja nädala saatekava leiate siit.