Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Raadiohommikus: õlletehase uus juht ja värske iduedu

 • Veerand sajandit A. Le Coqi õlletehast vedanud Tarmo Noobilt võtab teatepulga üle Jaanus Vihand, kes avab Äripäeva raadio reedeses hommikuprogrammis ametivahetuse tagamaid ja selgitab joogitööstuse suurimaid väljakutseid.

  USA armeele silma jäänud veerobotite tootja Spacedrip sai arendustegevuseks 50 000 dollarit. Hannes Tamjärvele ja Rainer Nõlvakule kuuluva ettevõtte plaane ja tegemisi tutvustab tegevjuht Joonatan Oras.

  Lisaks sellele arutame valitsuse otsust keelata Schengeni viisaga Vene kodanikele riiki sisenemine, aga ka sellest, kas Eesti internetiteenuse pakkujad peaksid kartma Elon Muski Starlinki teenust.

  Hommikuprogrammi toovad kuulajateni Janno Riispapp ja Linda Eensaar.

  Saatepäev jätkub järgmiste saadetega:

  11.00–12.00 "Äripäev eetris". Nädalat kokku võtvas otsesaates räägitakse seekord elektrituru reformist, tuure üles võtvast maksudebatist, väärtust kaotavast töötukassa reservist, asfalditehaste ja majatootjate raskustest, uutest tippjuhtidest ja üllatavalt kallist Eestist. Lisaks kuulutatakse traditsiooniliselt välja nädala võitja ja kaotaja.

  Stuudios on Äripäeva ajakirjanikud Meelis Mandel, Janno Riispapp ja Karl-Eduard Salumäe.

  12.00–12.10 “Lühisaade: obskuurne majandus”. 1980ndatel märkas Coca-Cola, et jääb alla Pepsile. Coca-Cola hakkas turuliidri roll käest libisema ning ka aktsiad olid juba üle kümne aasta tasahilju langemas.

  Midagi tuli ette võtta. Millegipärast armastasid just noored inimesed Pepsit rohkem kui Coca-Colat. Järelikult tuleb neile paremini läheneda. Ja Coca-Cola püüdis seda teha, kuid asjad läksid väga käest ära ja sellist viga nad enam ei korda. Mis täpselt juhtus, kuula saatest. Saatejuht on Linda Eensaar.

  13.00–14.00 "Edukad naised". Seekordne saade on salvestatud koolitaja Epp Kärsini stuudios.

  Kärsin jagas, kuidas juhib kiirelt kasvanud ja Gaselli TOPi jõudnud firmat Amare Lunat ilma äriplaani ja Exceli tabelita. Seejuures tuli saates juttu ka katsumustest, millega Kärsin on silmitsi seisnud. Ta jutustas, kuidas noorena kiiresti iseseisvat elu alustas ning kuidas pärast abielulahutust üksikemana Tallinna kolis ja end üles töötas.

  Niisamuti avas tuntud koolitaja, miks väiksese tüdrukuna rublasid triikis ja millised rahaga seotud uskumused on talle rikkust toonud. Saadet juhib Katariina Krjutškova.

  15.00–16.00 "Tervisetark". Saates räägib proviisor Karel Rivis sellest, milline on eestlaste ravisoostumus võrreldes Ühendkuningriigi või Austraalia kodanikega, mida peaks retseptiravimite endale või lähedasele ostmisel teadma ja mille põhjal valiku langetama ning milliseid nutikaid abivahendeid saab kasutada siis, kui igapäevaseid ravimeid ja/või vajalikke toidulisandeid on juba rohkem.

  Saatejuht on virtuaalkliinik.ee ärijuht Tuuli Seinberg.

  Kuulake Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz ja Ida-Virumaal 94,6 MHz.

  Kuulamislingi ja nädala saatekava leiate siit.