Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

SÕJAKOKKUVÕTE | Luurajatest abielupaar läheb trellide taha

  • Ukraina relvajõudude kindralstaap teatas, et Venemaa okupeeritud Melitopolis on võimud väljastanud ajateenistusealistele meestele kutse, sest enda omasid jääb aina vähemaks: „Vene okupandid kavatsevad mobiliseerida kohalikke elanikke, et korvata praegusi kaotusi.“

  • Bahmuti linna ümbruses jätkuvad karmid lahingud. Sealses hakklihamasinas hukkub suurel arvul sõdureid mõlemal poolel, ent okupandid ei taha järele anda: pärast kõiki piinlikke kaotusi on enne agressiooni algust umbes 73 000 elanikuga linnast saanud idée fixe. Kanada rahvusringhäälingu reporter uuris, miks on üsna vähetähtsa linna vallutamine nii oluline. Bahmut ei ole suur ega sõjaliselt tähtis. Enne sõda oli see peamiselt tuntud oma soolakaevanduse poolest. Vastus oli lihtne: raha. Ukraina kolonel Serhi Grabskõi oletab, et paramilitaarne Wagneri rühmitus on Kremlilt saanud mitte ainult käsu Bahmut vallutada, vaid ka lubaduse selle eest kenake tasu saada. Wagnerlaste boss, Jevgeni Prigožin ehk Putini Kokk tahab innukalt näidata, et ta on Vene sõjamasinas mitte tühine mutrike, vaid oluline hoob. Tema enda bossile on aga tähtis näidata mingisugustki edenemist ning Bahmut on Grabskõi sõnul ainus koht, kus see oleks võimalik. Ukrainlased ei tee seda muidugi kergemaks.

  • USA korvpallur Brittney Griner pääses vabadusse (loe temast lähemalt spordikülgedelt).

  • Vladimir Putin lubas jätkata Ukraina energiasüsteemide ründamist. Rünnakud on jätnud miljonid inimesed talve alguses vee ja elektrita. „Meie löögid naaberriigi energiataristu vastu on tekitanud palju kära. Jah, me teeme seda. Aga kes seda alustas?!“ paukus president Kremlis toimunud tseremoonia kõnes.

  • Kremli kõneisik Dmitri Peskov rääkis taas, et sõja põhieesmärkide sekka kuuluvad Ukraina demilitariseerimine ja denatsifitseerimine. Uute territooriumide annekteerimine on aga tema sõnul välistatud.

  • Ukraina julgeolekuteenistus (SBU) pidas Odessas kinni mehe ja naise, keda kahtlustatakse Venemaa kasuks luuramises. SBU ametnikud leidsid paari arvutitest suhtluse Vene võimudega. Abielupaarist agendid kavatsesid muu hulgas Lõuna-Ukrainas Vene luurajate võrgustiku luua. Mees teenis aega Vene sõjaväes. Nad saabusid Ukrainasse 2018. aastal ning viibisid seal seaduslikult, elamisloa alusel.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus