Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

VIDEO | Eesti võimalused sõjapõgenike vastuvõtmiseks hakkavad lõppema, Soome tuleb appi


 (6)

Paraku pole sõda Ukrainas veel lõppenud ning külm talv toob kindlasti veel sõjapõgenikke Eestisse.

Eesti võimalused Ukraina põgenike vastuvõtmiseks hakkavad lõppema. Seetõttu teeb Eesti tulevast aastast koostööd Soomega, kus uutele siia jõudnud põgenikele pakutakse võimalust hoopis Soome minna, kus on neil suurem tõenäosus saada eluruumid ja töökoht. „See puudutabki uusi põgenikke, kes pole end veel Eestis sisse seadnud ja see on puhtalt vabatahtlik,“ rõhutas siseminister Lauri Läänemets (SDE). Kava on tulevaks aastaks paigas ja jaanuari keskpaigast peaks säärane põgenike „jagamine“ algama.

„Prognoosid näitavad, et kahjuks Ukraina põgenikke tuleb veel aasta jooksul juurde ja Eesti riigil läheb nende vastuvõtmisega raskeks,“ tõdes Läänemets. Lisaks üüripindade kesise seisuga on Eestis mure haridusega. „Me õpetame kiirkorras eesti keele õpetajaid. Järgmise aasta lõpuks peaks eesti keele õpetajaid olema nii palju kui tahame,“ rääkis minister. Ta rõhutas, et üürikorteritega oli juba enne Ukraina põgenike saabumist mure. Läänemets viitas töörändele Eesti sees ning maakohtades kipub olema ainsaks võimaluseks üürida suurt korterit, millel on lisaks veel kallid kõrvalkulud. „Eestis on vaja ehitada Eesti-sisese töörände ja regionaalarengu toetamiseks umbes 5000 uut korterit,“ mainis ta.

Läänemetsa hinnangul on ukrainlased nõus Soome minema, kuna seal on sarnaselt Eestile teatav Ukraina kogukond ees ootamas. „Me proovime olla põgenikega ausad ja kui nad siia saabuvad, siis selgitada, et meie võimalustel hakkavad piirid normaalseteks tingimusteks ette tulema,“ selgitas ta.