Estonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

VIDEO | Protestiv Vene teleajakirjanik põgenes koduarestist: Putin peaks seda jalavõru kandma, mitte mina!

Ovsjannikova peeti augustis kinni Vene relvajõudude diskrediteerimise eest ning talle määrati kahe kuu pikkune koduarest, süüdimõistva otsuse puhul ootaks teda kuni kümneaastane vanglakaristus. Süüdistus puudutas juulis toimunud protesti, kui naine seisis Kremlini lähistel plakatiga, millel nimetas Venemaa presidenti Vladimir Putinit mõrvariks ja tema sõdureid fašistideks.

Täna Moskva aja järgi kell 10 pidi Ovsjannikova ilmuma kohtusse ärakuulamisele, kuid ta ei teinud seda ning uurijatel ei õnnestunud tema asukohta kindlaks määrata. Selle asemel kinnitas endine teleajakirjanik oma Telegrami kanalil, et on jooksus. Varem oli koduaresti rikkumist kinnitanud Vene siseministeerium, kes lisas ta esmaspäeval tagaotsitavate nimekirja.

„Ma pean end täiesti süütuks ja kuna meie riik keeldub iseenda seadusi täitmast, keeldun mina endale määratud piirangut täitmast ning vabastan end sellest,“ võttis ajakirjanik oma põhjenduse kokku, viidates Venemaa sõjategevusele Ukrainas ja jätkuvale valetamisele ohvrite arvu kohta.

Ovsjannikova koduarest pidanuks kestma 9. oktoobrini.