Bulgaria

"Лудогорец" измъкна трудна победа като гост на последния "Витоша"

© LAP.BG

Неочаквани трудности срещна шампиона "Лудогорец" при гостуването на последния в Първа лига "Витоша" (Бистрица). Тимът от Разград беше напът да сгреши и да загуби две точки, но стигна до успеха с гол на резервата Димо Бакалов в първата минута на добавеното време.

"Витоша" игра организирано и в големи периоди от мача спря шампионите. Футболистите на Енгибар Енгибаров обаче записаха 14-а загуба и остават на дъното с едва четири точки.

"Лудогорец" взе девета поредна победа, като шампионите са без поражение вече в 21 срещи в Първа лига.

Треньорът на "Лудогорец" Станислав Генчев направи девет промени от състава, който загуби с 0:6 от "Еспаньол" в Лига Европа. Местата си сред титулярите запазиха само Пламен Илиев и Антон Недялков.

Преди почивката "Лудогорец" направи няколко пропуска, но най-чистото положение пропусна Якуб Шверчок през втората част. "Витоша" можеше да вземе и три точки, но през първото полувреме Мартин Станкев пропусна, останал сам срещу Илиев.

© LAP.BG

През втората част "Лудогорец" доминираше и в последния момент вкара гол. Димо Бакалов се оказа непокрит в наказателното поле и с глава се разписа. Двамата стана пълна в последните секунди, когато "Витоша" пропусна да изравни.

След 16 кръга шампионите остават начело с 42 точки и водят с шест пред "Локомотив" (Пловдив). Трети е "Левски" с 35 тчки.