Slovenia

Na Old Traffordu odjeknila petarda, Vardy v izbrani družbi "100"

V 33. krogu angleške Premier League so nogometaši Manchester Uniteda na Old Traffordu gostili skromni Bournemouth in ga po odlični igri predvsem mlajšega dela moštva premagali z visokih 5:2. S tretjo zmago zapovrstjo so 'rdeči vragi' s tekmo več od londonskega Chelseaja začasno skočili na 4. mesto prvenstvene razpredelnice, ki prinaša nastop v skupinskem delu elitne Lige prvakov v naslednji sezoni. Leicester City pa je na krilih svoje ikone Jamieja Vardyja doma brez težav s 3:0 ugnal Crystal Palace.

Ob dejstvu, da je četa norveškega strokovnjaka Oleja Gunnarja Solskjaerja po 'koronapremoru' dosegla tretjo zaporedno zmago v angleški Premier League - tokrat je na Old Traffordu s 5:2 'padel' skromni Bournemouth - je navdušila predvsem Unitedova mladost.

Gostje so sicer povedli že v 15. minuti, potem ko je z lucidnim preigravanjem med nogama ob kotni zastavici Junior Stanislas osmešil domačega branilca Harryja Maguireja in natančno zadel praktično z mrtvega kota. A veselje nogometašev Bournemoutha ni trajalo dolgo, saj so do odhoda na odmor gostujočo mrežo po vrsti zatresli šele 18-letni Mason Greenwood (29'), Marcus Rashford iz enajstmetrovke (35') in Anthony Martial s prekrasnim strelom z roba kazenskega prostora v drugi minuti sodnikovega dodatka.

Kanček upanja za morebiten preobrat v drugem polčasu je gostom prinesel zadetek Joshue Kinga iz enajstmetrovke v 49. minuti, toda Greenwood je še z drugim zadetkom na srečanju stvari postavil na svoje mesto za vodstvo Manchester Uniteda s 4:2 v 54. minuti. Piko na i je z natančno izvedenim prostim strelom postavil Bruno Fernandes v 59. minuti. Bila je to lepa predstava za oko 'rdečih vragov', ki so z novimi tremi točkami napovedali ogorčen boj za mesta, ki v naslednji sezoni neposredno vodijo v Ligo prvakov.

Jamie Vardy se je z novima zadetkoma pridružil elitni druščini strelcev angleške Premier lige.FOTO: AP

'Lisice' prekinile črn 'postkoronski' niz brez zmage
Leicester City je s prepričljivo zmago 3:0 na domačem King Powerju proti Crystal Palacu uspel ohraniti tri točke prednosti na prvenstveni lestvici pred četrtouvrščenim Manchester Unitedom. Junak obračuna v domačih vrstah je bil kdo drug kot Jamie Vardy, ki je dosegel dva zadetka. Prvega v 77. minuti, drugega pa globoko v sodnikovem dodatku (94'). V 4. minuti nadaljevanja je bil za 'lisice' natančen še Kelechi Iheanacho

Vardy se je z novima zadetkoma znašel v elitni družbi strelcev Premier lige, ki so dosegli sto ali več zadetkov.

V zgodnje popoldanskem obračunu med Norwichem in Brightonom pa so slavili gostje z minimalnih 0:1. Zmagoviti zadetek za Brighton je v 25. minuti dosegel belgijski vezist Leandro Trossard.

Angleško državno prvenstvo, 33. krog, izidi sobotnih tekem:
Manchester United
Greenwood 29., 54., Rashford 35./11-m, Martial 45.+2, Fernandes 59.; Stanislas 15., King 49./11-m
Vardy 77., 90.+4, Iheanacho 49.
Trossard 25.

Sanchez finished the match against Bayer, despite the injury
Solskjaer is the fifth coach with whom Manchester United reached the semi-finals of the European Cup
Manchester United are set to buy Sancho this summer despite Borussia's claim that he is staying
Shirokov beat the judge at an Amateur tournament: promised that # # # # # [vdarit] for a red card-and # # # # # [vdarit]
Brunu has scored 11 goals in 20 games for Manchester United. 7 of them were penalties
Lukaku has scored in 9 consecutive Europa League games. This is a tournament record
Konstantinos Tsimikas: Liverpool is the biggest club in the world. I supported them as a child