Olimpija sezono danes odpira s tekmo proti Birkirkari na stadionu ŽAK-a v Spodnji Šiški, saj v Stožicah prenavljajo zelenico. Kapetan Olimpije Timi Max Elšnik (na fotografiji) je moral že po dobrih 20 minutah zaradi poškodbe z igrišča. Foto: www.alesfevzer.com

Izid ob polčasu je 0:0. Olimpija (v prvem polčasu trije streli v okvir vrat) je imela po petih minutah največjo priložnost, Mustafa Nukić je bil sam pred vratarjem Danielom Fernandesom, ki je njegov strel z desne strani ubranil.

To je prva uradna tekma Ljubljančanov v letošnji sezoni, potem ko je bilo srečanje v Prvi ligi Telemach proti Domžalam preloženo.

Maltežani, ki so se že dvakrat pomerili z Mariborom (Pokal Intertoto 2007, kvalifikacije za Ligo prvakov 2013), so bili v pretekli sezoni četrti v domačem prvenstvu.

Olimpija: Vidmar, Gliha, Delamea Mlinar, Korun, Boakye, Tomić, Sešlar, Elšnik (21./Kapun), Petrov, Aldair, Nukić.

Birkirbara: Fernandes, Zammit, Pepe, Carniello, Attard, Yankam, Venancio, Briffa, Bonanni, Montebello, Falcone.

Sodnik: David Fuxman (Izrael)