Slovenia

V živo: komedija zmešnjav v Velenju. Kaj je bilo vratarju Rudarja (in sodniku)?! #video

POLČAS! Po zelo zaspani prvi polovici prvega polčasa je bila druga polovica vse prej kot to. Če bo tako tudi v nadaljevanju, bo še kako zanimivo. Za zdaj pa na odmor z minimalno prednostjo odhajajo Kidričani.

GOOOL! No, zdaj pa je Rudar nepričakovano prišel do znižanja zaostanka. Zadel je Mateo Panadić. To je bil njegov prvoligaški prvenec v tej sezoni. Tudi pri tej akciji bi lahko vratar, tokrat na strani Aluminija, posredoval precej bolje.

GOOOOL! No, pa je nekdo tam zgoraj Aluminiju le vrnil. Že minuto za golom, ki mu ga niso priznali, je Ante Živković

34. minuta: nova huda napaka vratarja Rudarja Tomaža Stopajnika, ki je Aluminiju na pladnju ponudil še eno veliko priložnost. Streljal je Tilen Pečnik. Žoga se je odbila od prečke in jo za vsaj meter tudi prestopila, a sodnik gola ni priznal.

GOOOL! No, prej mu ni uspelo, zdaj pa je Ante Živković po hudi napaki vratarja Tomaža Stopajnika Aluminij le popeljal v vodstvo. Žoge mu res ni bilo težko spraviti v prazno mrežo. Zabil je svoj 11. prvenstveni gol sezone.

22. minuta: prva priložnost v Velenju. Po preigravanju je bil zelo blizu zadetka Aluminij. Prodiral je Ante Živković

15. minuta: v uvodnem delu tekme se v Velenju ni zgodilo prav nič. Upamo, da bo nadaljevanje bolj zanimivo.

ZAČETEK TEKME! Velenjčani imajo 31. poizkus v tej sezoni, da pridejo do sploh prve zmage. Na obstanek ne morejo več upati, saj so izgubili tudi teoretične možnosti, a se želijo izogniti sramoti. Grozi jim namreč, da kot drugi v zgodovini tekmovanja po Dekanih sezono končajo brez samcate zmage. Aluminiju po korona prekinitvi ne kaže najbolje, saj je v petih tekmah kar štirikrat izgubil in osvojil le tri točke, a ima še vedno možnosti za Evropo. Zmaga na stadionu ob Jezeru je za Kidričane nuja.

Celjani končali niz Brava in ostali v igri za naslov

Bravo je v Ljubljani v petek prvič po 11 tekmah oziroma 215 dneh izgubil prvoligaško tekmo, čeprav je po prvem polčasu kazalo drugače. Že na samem začetku tekme ga je namreč njegov najboljši strelec Aljoša Matko popeljal v vodstvo, potem ko je uspešno realiziral enajstmetrovko. Celjani so potem pritisnili, a vsaj v prvem delu igre do zadetka niso prišli. Uspelo jim je v drugem, in sicer kar dvakrat. Najprej je po nekaj zapravljenih priložnostih zadel njihov kapetan Mitja Lotrič, v 82. minuti pa je z novim, 20. prvenstvenim golom za zmago gostov poskrbel najboljši strelec prvenstva, Hrvat Dario Vizinger.

Zmagoviti zadetek Daria Vizingerja:

Dve mojstrovini v Domžalah v dramatičnem zaključku tekme

Domžalčani, ki so se nepričakovano znašli v boju za obstanek, so v drugi petkovi tekmi prišli do druge zmage v nizu. Najprej jih je v vodstvo v 65. minuti popeljal Arnel Jakupović, a je v 87. minuti s spektakularnim golom za Tabor zadel Gabonec Ndzengue Fahd. Ko je že kazalo, da se bo tekma končala z remijem, pa je v 94. minuti s prostega strela mojstrsko zadel kapetan Domžal Senijad Ibričić in domačim prinesel pomembne tri točke.

Mojstrski gol Ndzengueja Fahda:

Mojstrski gol Senijada Ibričića:

Kdo je zabil lepši gol?

Olimpija še pomni spomladanski šok v Stožicah

Ko se je Triglav v tej sezoni nazadnje pomeril z Olimpijo, jo je 25. februarja presenetil v gosteh in v Ljubljani zmagal z 2:0. Ko se je Triglav v tej sezoni nazadnje pomeril z Olimpijo, jo je 25. februarja presenetil v gosteh in v Ljubljani zmagal z 2:0. Foto: Grega Valančič/Sportida Nedelja prinaša dva zelo atraktivna dvoboja. Najprej se bosta ob 17. uri v Kranju pomerila Triglav in Olimpija. Zmaji bodo tako na Gorenjskem poskušali nadaljevati izjemen niz pod vodstvom novega trenerja Dina Skenderja, ki je najprej premagal Domžale, nato pa še Maribor in zeleno-bele približal tako želenemu naslovu. Obakrat je zmagal z 1:0, obramba je čez noč postala bolj jeklena, kot prvi, ki bo v novem poglavju Olimpije zatresel mrežo Nejca Vidmarja, pa bo želel postati Triglav. Nujno potrebuje točke, ker se želi izogniti devetemu mestu, saj bi ga v tem primeru konec meseca čakali dve zahtevni tekmi dodatnih kvalifikacij proti Gorici. Obstanek si želi zagotoviti že v rednem delu, v tej sezoni pa je dokazal, da lahko zagreni življenje Olimpiji, kar je dobra popotnica za nedeljsko nogometno poslastico v Kranju.

Ko se je nazadnje meril z njo, jo je premagal v Stožicah (2:0), kar je bila ena najljubših zmag trenerja Vlada Šmita, ki je dala Olimpiji misliti, jeseni pa je na domači zelenici proti favoritom iz Ljubljane že vodil z 2:0, a nato močno popustil, kar je Olimpija pretopila v veličasten preobrat (3:2). Pri zmajih zaradi kazni ne bo smel igrati Mario Jurčević, namesto njega bi se lahko na bočnem položaju znova predstavil mladi Michael Pavlović, v obrambno vrsto pa se vrača Macky Bagnack, tako da bi se lahko Denis Šme, ki se je izkazal na večnem derbiju, vrnil na klop. Trener Skender verjame, da so njegovi varovanci z zmago nad vijolicami dobili prepotrebno samozavest, zlasti najboljši strelec Ante Vukušić, ki ima priložnost, da prvič v karieri prebije mejo 20 zadetkov v eni sezoni.

Dino Skender
Sportal "Dogajanje pri Olimpiji? Včasih je bolje vedeti manj."

Razbremenjena Mura pri Mariboru, ki je pod pritiskom

Ante Šimundža prvič gostuje v Ljudskem vrtu kot pokalni zmagovalec z Muro. Ante Šimundža prvič gostuje v Ljudskem vrtu kot pokalni zmagovalec z Muro. Foto: Grega Valančič/Sportida Sklepno dejanje 31. kroga bo v Ljudskem vrtu. Odkar se je Mura vrnila v prvo ligo, so bili medsebojni dvoboji v Mariboru vedno zanimivi za občinstvo, na tribunah pa se je zbralo veliko število ljudi. Tokrat bo drugače. Branilci državnega naslova, ki imajo več kot dva tisoč imetnikov sezonskih vstopnic, so odstopili od možnosti, da bi ogled srečanja ponudili vsak nekaj sto osebam, in ponudili tehtne razloge. Vijolice bodo pot do dragocene zmage, ki jo potrebujejo, če želijo še naprej kandidirati za naslov, iskale pred praznimi tribunami.

V goste prihaja Mura, ki jo vodi stari znanec mariborskega kluba Ante Šimundža. Prekmurci so lahko za razliko od vijolic, ki jih še boli (za mnoge nezaslužen poraz, tako je prepričan tudi nekdanji trener Maribora Darko Milanič) razplet zadnjega večnega derbija v Ljubljani, pomirjeni in sproščeni. Osvojili so pokalno lovoriko, osrečili navijače po 25 letih in si zagotovili igranje v Evropi, zdaj pa imajo nogometaši priložnost, da pokažejo vse, kar znajo in se dokazujejo številnim snubcem, ki se zanimajo za najboljše igralce črno-belih.

Darko Milanič
Sportal Darko Milanič: Zmaga Olimpije je bila nezaslužena

Sergej Jakirović je moral v prejšnjem krogu čestitati znancu iz hrvaškega prvenstva Dinu Skenderju za zmago. Sergej Jakirović je moral v prejšnjem krogu čestitati znancu iz hrvaškega prvenstva Dinu Skenderju za zmago. Foto: Grega Valančič/Sportida

Trener Maribora Sergej Jakirović, ki je po sanjskem začetku (štirih zaporednih zmagah) vpisal prvo ničlo, ima široko in dolgo klop. Tokrat mu bo prišla zelo prav, saj je Aleksander Rajčević zaradi zloma reber že končal sezono, drugi obrambni steber Nemanja Mitrović pa bi se lahko s pomočjo posebne zaščitne maske po zlomu nosa vendarle vrnil na zelenico. Mariborčani si ne smejo dovoliti spodrsljaja. Prepričani so, da lahko v zadnjih krogih še ujamejo Olimpijo, a usoda ni več v njihovih rokah, saj bi za ubranitev naslova potrebovali tudi spodrsljaje tekmecev, tako Olimpije kot Celja.

Maribor Navijači Stožice
Sportal NK Maribor pojasnil, zakaj bo Ljudski vrt prazen
Jan Repas
Jan Repas
Sportal Nova odmevna okrepitev, ki jo je Maribor brezplačno zvabil k sebi

Prvoligaški klubi bodo do 22. julija, ko se bo končal redni del, odigrali še pet krogov v pospešenem ''angleškem'' ritmu, tako da se obeta napet zaključek tekmovanja. Tako v boju za naslov, Evropo, kot tudi obstanek.