Czech Republic
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Doživotí, navrhuje prokuratura pro strůjce teroristických útoků v Paříži

„Navzdory slovům, navzdory slzám zůstal věrný své ideologii a nebyl schopen projevit lítost,“ uvedla Hennetierová na adresu Salaha Abdeslama. „Vzhledem k nesmírné závažnosti skutečností, z nichž je obviněn, a protože nemůžeme vědět, na kterou stranu se v budoucnu přikloní, žádáme vás o vyměření trestu bez možnosti propuštění,“ dodala.

Kromě Abdeslama se v rozsáhlém procesu ze svých činů zodpovídá dalších 19 obžalovaných. Požadované tresty jsou od pěti let po doživotí a u řady obžalovaných také dočasný nebo trvalý zákaz pobytu ve Francii. Nižší tresty jsou navržené pro muže, kteří se nakonec do atentátů nezapojili nebo měli možnost je zastavit, ale neučinili tak.

Francouz marockého původu Abdeslam je jediný přeživší ze skupiny teroristů, kteří 13. listopadu 2015 zaútočili v Paříži na hudební klub Bataclan a na další místa v hlavním městě a na jeho předměstí Saint-Denis. Zabili 130 lidí. Sedm sebevražedných atentátníků zemřelo při útocích, k nimž se přihlásila teroristická organizace Islámský stát. Proces začal loni na podzim, čtení rozsudku je zatím v plánu na konec června.