Czech Republic

Dvougólový Haaland zařídil Norsku vítězství nad Švédskem

Fotbalisté Norska porazili ve 4. kole Ligy národů na svém hřišti 3:2 Švédsko. Severské derby rozhodl dvěma góly a asistencí hvězdný útočník Erling Haaland a jeho tým si upevnil první místo ve skupině B4. Utkání Slovinsko - Srbsko se hraje od 20:45.

Haaland otevřel skóre v desáté minutě hlavou a druhý zásah přidal po změně stran z penalty. Jednadvacetiletý kanonýr, který má namířeno do Manchesteru City, dal 20. reprezentační branku a s pěti trefami je nejlepším střelcem aktuálního ročníku Ligy národů.

V 62. minutě snížil Forsberg, o čtvrthodinu později ale uklidnil domácí po Haalandově centru hlavou Sörloth. Norům už vítězství nesebral ani Gyökeresův gól v nastavení.