Czech Republic
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Finále Stanleyova poháru začne v noci ze středy na čtvrtek

New York - Finále Stanleyova poháru mezi hokejisty Colorada a Tampy Bay začne v noci ze středy na čtvrtek ve 2:00 SELČ v Denveru. Slavnou trofej potřetí za sebou získá i český zástupce. V barvách Tampy Bay mohou opět triumfovat obránce Jan Rutta s útočníkem Ondřejem Palátem. V případě triumfu Avalanche rozšíří řady dosavadních 28 vítězů z tuzemska brankář Pavel Francouz.

Teoretickou naději z týmu Avalanche má z širšího kádru také útočník Martin Kaut, který v základní části sehrál jen šest utkání a musel by nastoupit ve finálové sérii, aby byl řazen mezi držitele trofeje.

Rutta s Palátem mají možnost se vyrovnat rekordmanům Jaroslavu Pouzarovi a Jiřímu Hrdinovi, kteří dosáhli na Stanleyův pohár třikrát. Pouzar uspěl s Edmontonem v letech 1984, 1985 a 1987, Hrdina se radoval nejprvne v roce 1989 s Calgary a v letech 1991 a 1992 s Pittsburghem. Třikrát v řadě se to nikomu z ČR nepodařilo.

Druhý duel se bude hrát opět v Denveru v neděli od 2:00 SELČ. Potom se bude hrát ve stejný čas vždy po dvou dnech. Rozhodnout se může nejdříve ve čtvrtek 23. června ráno SELČ a nejpozději ve středu 29. června.

Colorado útočí na třetí triumf v klubové historii po úspěších v letech 1996 a 2001. Premiérově uspělo hned v první sezoně po přestěhování klubu z Québecu, kdy ve finále porazilo Floridu 4:0 na zápasy. O pět let později zvítězilo ve finálové sérii nad New Jerey 4:3 na utkání. Teď se Avalanche dočkali třetí finálové účasti.

Tampa Bay může slavit počtvrté v historii. Poprvé se Lightning dočkali v roce 2004 po vítězství ve finále nad Calgary 4:3 na zápasy. Předloni v boji o triumf zdolali Dallas (4:2) a loni pro ně byl poslední překážkou Montreal (4:1). Ve finále byl celek z Floridy také v roce 2015, kdy podlehl Chicagu 2:4 na zápasy.

Program finále Stanleyova poháru:

Čtvrtek 16. června - 1. zápas:

Neděle 19. června - 2. zápas:

Úterý 21. června - 3. zápas:

Čtvrtek 23. června - 4. zápas:

Sobota 25. června - případný 5. zápas:

Pondělí 27. června - případný 6. zápas:

Středa 29. června - případný 7. zápas:

hokej NHL finále program play off