Czech Republic
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Posypat, nebo uklouznout, prevence nebo krach? Rozpadu manželství se dá předcházet

Praha 9. června 2022 (PROTEXT) - Mediátor pro páry, soudkyně, pedagog i školní preventistka promluví na konferenci Cesta ke stabilitě rodiny aneb Nemusí to končit rozvodem ve čtvrtek 16. června 2022 v Praze na Fortně. Řeč bude o prevenci ve vztazích, ve smyslu učení se vztahovým dovednostem a o rozpadu vztahů, když prevence chybí. Čísla mnichovského institutu pro komunikaci uvádějí, že ti, kteří se na partnerský život připravují, stihl rozchod osmkrát méně.

Prevence rozpadu rodičovských vztahů z pohledu soudu, vzdělávání k vědomému budování pozitivních vztahů v základní škole, potenciál mladých ve věku dospívání a také překážky trvalého vztahu, jsou jen některá z očekávaných přednášek konference.

"Klademe si otázku, zda je nevyhnutelné, aby se rozvádělo téměř 45 % manželství a co tedy udělat s tím, aby ročně nepřicházelo o soužití s oběma rodiči více než 33 000 dětí," komentuje současný neblahý trend místopředsedkyně pořádajícího Rodinného svazu ČR Marie Oujezdská. "Jde nám o to, aby děti mohly zažívat radost ze vztahu svých rodičů a aby se v dospělosti nebály rodinu založit. Budu hovořit o překážkách trvalého vztahu a o vztahových kompetencích, kterým je možné se naučit a díky jim pak vztahy zdravě žít a úspěšně řešit konflikty," představuje svůj příspěvek na konferenci mediátor a předseda pořádajícího Rodinného svazu ČR (RS) Jan Zajíček.

Společným jmenovatelem odpovědi na uvedené otázky je prevence, která už existuje. Pokud ovšem není, dojde dříve či později ve vztazích k problémům. Pak následuje kolotoč v podobě návštěv mediátorů, psychologů, rodinných poradců a v nejhorším pak soudců. Pomoc vyhledávají páry s problémy bohužel většinou pozdě.

Rodina je na žebříčku hodnot ceněna víc než peníze, zaměstnání nebo volný čas, a přece narůstá počet mladých lidí, kteří se bojí založit rodinu proto, že se nepovažují za dostatečně vybavené pro partnerský vztah. Nezvládnuté krize jsou strašákem – 86 % lidí považuje za nejhorší trend rodinného života rozpad manželského/partnerského soužití.

Kontakt pro média:

PhDr. Ing. Marie Oujezdská

mpř. Rodinného svazu ČR, ředitelka Národního centra pro rodinu

Program

Registrace

Místo konání: Fortna, Hradčanské náměstí 3, 118 00 Praha 1 - Hradčany

Rodinný svaz ČR z.s. je sdružení prorodinných organizací, fyzických osob a dalších subjektů, které hájí zájmy rodiny v ČR. Vzniknul v roce 2002 a v deseti krajích České republiky sdružuje 38 členských a spolupracujících organizací s 1100 registrovaných členů. Ročně obslouží více než 26 500 uživatelů a přes 3000 rodin.