Czech Republic
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Tři tituly i rasistická kauza. Kúdela se loučí se Slavií, jde do Indonésie

Slavia o tom informovala na svém webu.

V novém mužstvu, které je jedenáctinásobným indonéským šampionem, Kúdelu povede známý německý kouč Thomas Doll, bývalý reprezentant, který trénoval Hamburk či Dortmund.

„Myslím, že Ondřej může mít na naši defenzivu opravdu pozitivní vliv. Je skvělý obránce, který má velmi dobrou rozehrávku, tu správnou mentalitu. Je to velký profík, od něhož se naši mladí hráči mohou hodně naučit,“ řekl Doll oficiálním stránkám klubu z Jakarty.

Ve Slavii hrál Kúdela od zimního příchodu v roce 2018 a jeho akvizice byla trefa. Ze Slovanu Liberec si jej přivedl nový trenérský tým okolo Jindřicha Trpišovského a Kúdela se téměř okamžitě stal oporou zadních řad.

Zažil postupy do čtvrtfinále Evropské ligy a zápasy s Chelsea či Arsenalem, byl u třech mistrovských titulů v řadě a stejného počtu vítězných pohárových finále.

„Všichni si už budou navždy pamatovat, co se nám povedlo. Když jsem přicházel do Slavie, tak jsem si říkal, že bych chtěl vyhrát titul. A teď slavíme zlatý hattrick,“ zářil po třetím triumfu v nejvyšší soutěži, ke kterému Slavia došla bez porážky.

V nejlepší éře klubu významně přispěl i k postupu do základní skupiny Champions League, kde slávisté svedli výjimečné a velmi důstojné souboje s Interem Milán, Dortmundem a Barcelonou.

Za Slavii odehrál konstruktivní stoper 140 zápasů, dal 14 branek. V klubu zanechal významnou stopu, nosíval i kapitánskou pásku.

Jeho jinak pozitivní obraz pošpinila nechvalně proslulá kauza s Glenem Kamarou z Glasgow Rangers, který Kúdelu po zápase Evropské ligy na jaře 2021 osočil z rasistické urážky.

„Jsi z...aná opice a víš, že jsi,“ tvrdil Kamara, že slyšel. Kúdela argumentoval, že nepoužil výraz fu..ing monkey (opice), ale fu..ing guy.

„Uvědomuji si, že byla chyba za Glenem Kamarou vůbec chodit a cokoliv mu říkat. V zápase byly emoce a já už to teď bohužel nedokážu vrátit zpátky. Je mi to moc líto,“ řekl Kúdela už dříve k incidentu.

Kamara měl zase Kúdelu fyzicky napadnout po utkání v útrobách stadionu. Český stoper obdržel desetizápasový trest od UEFA a nemohl tak na evropský šampionát, Kamara dostal distanc na tři duely. Oba vyšetřovala skotská policie, ale po takřka ročním vyšetřování s nimi nezahájila trestní řízení.

Kúdela, který se se záměrem očistit své jméno obrátil na mezinárodní arbitráž, následně své odvolání k této instituci stáhl.

Bylo to na začátku jara, v době, kdy kvůli vleklému zranění z loňského srpna dlouho nehrál. Na trávníky se pětatřicetiletý obránce vrátil až v dubnu, po sezoně ještě jako hráč Slavie dostal dodatečnou pozvánku do reprezentace, za níž dosud odehrál osm zápasů.

Kúdela si vyzkouší druhé zahraniční angažmá, na podzim 2014 hostoval z Mladé Boleslavi v kazašském celku Ordabasy Šymkent.