Czech Republic
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Válka je „deokupací“ území obsazených Rusy. Když prohrajeme, vstup do EU nás už nespasí, říká ukrajinská vicepremiérka

Olha Stefanišynová

Olha Stefanišynová Autor ▪ Wikimedia Commons

Pokud Kyjev vyhraje válku, bude jeho kandidatura do Evropské unie investicí nejen do Ukrajiny, ale také do stability regionu. A také do budoucnosti Ruska, říká v rozhovoru pro slovenský deník SME, který HN převzaly, ukrajinská vicepremiérka pro otázky evropské a euroatlantické integrace Olha Stefanišynová. „To, že bychom se vzdali okupovaných území v zájmu dosažení míru, je naprosto vyloučeno. Tato válka je do jisté míry ‚deokupací‘ oblastí, které jsme již dříve ztratili,“ říká v rozhovoru.

SME: Na začátku války mluvilo několik zemí velmi otevřeně o právu Ukrajiny být součástí evropské rodiny. Dnes už s tím některé státy váhají. V jaké fázi jsou přístupová jednání?

Původně neexistovala žádná dohoda, že požádáme o plné členství. Proto to evropské lídry překvapilo. Toto rozhodnutí však vzniklo až na pozadí událostí z 24. února (v tento den zaútočilo Rusko na Ukrajinu – pozn. red.). Nikdy nevíte, kdy se jiná země probudí do stejného scénáře, tedy kdy k vám napochoduje jedna z největších armád světa a nějaký diktátor vám bude vyhrožovat jadernými zbraněmi.

Nákup jednoho článku

Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Přihlaste se

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.