Moldova

Toronto Raptors, înfrângere dramatică în liga profesionistă nord-americană de baschet

Toronto Raptors a suferit o înfrângere dramatică în liga profesionistă nord-americană de baschet. Campioana în exerciţiu a pierdut cu 104-105 partida de acasă cu San Antonio Spurs, chiar dacă a condus la 13 puncte înaintea ultimului sfert.

Oaspeţii au avut o revenire impresionantă, iar cel mai bun marcator a fost DeMar DeRozan. Pe lângă cele 25 de puncte reuşite, el a făcut şi un slam dunk senzaţional în sfertul al treilea.

Totuşi, Raptors ar fi putut să obţină victoria, însă Pascal Siakam a ratat coşul de 3 puncte în ultima secundă de joc.

Într-o altă dispută, Utah Jazz s-a impus în deplasare cu 127-116 în faţa celor de la Washinton Wizards şi a înregistrat al noulea succes consecutiv în NBA.