logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Norway

Nawiązano nowy kontakt z prawdopodobnymi porywaczami Anne Elisabeth Hagen

Policja poinformowała w poniedziałek, że osoby, które prawdopodobnie uprowadziły Anne-Elisabeth Hagen nawiązały kontakt z rodziną porwanej.

Policja wydała oświadczenie, w którym potwierdza, że nawiązano nowy kontakt z ludźmi, którzy przetrzymują Anne-Elisabeth Hagen. Nawiązanie kontaktu nastąpiło po raz pierwszy od 16. stycznia tego roku, czyli od dnia ostatniego oficjalnie potwierdzonego kontaktu.

Advokat rodzinny Hagen, Svein Holden, poinformował o otrzymaniu wiadomości od rzekomych porywaczy. W poniedziałek o godzinie 19.00 w Mo i Rana odbyła się konferencja prasowa prezentująca krótkie oświadczenie rodziny w sprawie porwania. Konferencja odbyła się bez możliwości zadawania pytań.

Przeczytaj także: Porwanie żony jednego z najbogatszych Norwegów

- Rodzina postrzega pozytywnie, iż sprawcy skontaktowali się z nimi. Kontakt był w dodatku przeprowadzony w lepszy sposób niż za poprzednim razem. Szkoda jedynie, że ​​możemy mówić tylko o komunikacji jednokierunkowej. Rodzina nie otrzymała bowiem możliwości udzielenia odpowiedzi. Od uprowadzenia minęło już sporo czasu, a my nadal nie mamy dowodu na to, że porwana wciąż żyje. Policja zarekomendowała, żeby nie podejmować żadnych działań, przed otrzymaniem dowodu na życie Anne-Elisabeth, powiedział Holden na konferencji.

- Rodzina zamierza zastosować się do rady udzielonej przez policję. Jeśli otrzymają świadectwo życia, wtedy rodzina zrobi wszystko, żeby Anne-Elisabeth wróciła bezpiecznie do domu, powiedział adwokat rodziny.

Na końcu konferencji Svein Holden powtórzył oświadczenie rodziny w języku angielskim, ponieważ należy wziąć pod uwagę, że ci, którzy przetrzymują Anne-Elisabeth, nie mówią po norwesku.

Polub naszą stronę na Facebooku - Nettavisen po polsku

- Nowa platforma komunikacji odbierana jest pozytywnie

W poniedziałek po południu inspektor policji regionu Øst, Tommy Brøske poinformował, że miał miejsce nowy kontakt między porywaczami Anne-Elisabeth Hagen a jej rodziną.

- Możemy potwierdzić, że skontaktowano się z rodziną za pośrednictwem innej platformy komunikacyjnej niż wcześniej. Oczywiście nie możemy powiedzieć nic więcej o tym, która platforma jest używana, ani o tym, co zawiera komunikat, powiedział Brøske podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Ostatni znak życia pochodzi z 31 października

- Policja nie jest stroną negocjacyjną a jedynie doradczą. Rekomendujemy by nie negocjować z porywaczami bez uzyskania dowodu na to, że Hagen żyje. Może to być połączenie telefoniczne, poczta tradycyjna, nagranie audio lub wideo, zdjęcie lub e-mail. Najważniejsze jest to, aby otrzymane świadectwo życia można było zweryfikować pod względem daty, powiedział inspektor policji Brøske.

Brøske przyznaje, że niepokojącym jest brak dowodu, że Anne-Elisabeth Hagen żyje. Ostatni znak życia pochodzi z 31 października. Wtedy to Anne-Elisabeth o godzinie o 9:14 rozmawiała przez telefon z członkiem rodziny.

Przeczytaj o tym w języku norweskim:

Bistandsadvokaten holdt pressekonferanseom kidnappingssaken (Sondre Nodland, Farid Ighoubah)

Themes
ICO