Croatia

'Blitzkrieg' u 12 minuta! Evo kako su 'modri' razbili Rijeku

Predstava momčadi Nenada Bjelice na Rujevici protiv Rijeke  može ući rječnike za pojašnjenje pojma "blitz-krieg". Zagrebački dečki uspjeli su se izdići nakon teške utakmice sa Šahtarom u Ligi prvaka i doći punih baterija i smirene glave na Rujevicu. Da je remi u utorak bio rezultat samo maloga pada koncentracije u završnici, "modri" su pokazali u prvoj prilici koja im se pružila. Rijeka je nastradala na Rujevici  i u 12 minuta razmaka "popila" čak četiri nevjerojatna gola, od čega dva Oršićeva.

Luka Ivanušec započeo je  pozitivan niz gostiju u 14. minuti. Petković ga je proigrao, Dinamov veznjak pucao je prvo u blok pa se pogodio ispod Prskala za 1-0.

Napeto je bilo i u 16 minuti kada je Petković tresao stativu, no Mislav Oršić ispravio je šokirane izraze lica dinamovaca u nasmijane  za dvije minute. Olmo je pronašao Kadziora koji je s desne strane ubacio u sredinu, a na drugoj stativi je utrčao Oršić i spremio loptu u gol.

Najljepša akcija večeri bio je treći gol Dinama kada je Bruno Petković u maniri malonogometnog poteza petom proigrao za Stojanovića koji je ostao sam pred golom Rijeke i bez problema preko Prskala ubacio loptu u gol.

Četvrti gol Dinamo je stvorio u dva poteza. Petković je primio loptu na desnoj strani na polovici travnjaka i odmah je vidio Mislava Oršića u naletu prema golu domaćina. Preciznom loptom Petkovića, Oršić koji je odlično izbjegao zaleđe, imao je jednostavan problem. Prošao je pokraj Prskala kao na skijaškom spustu i poentirao za velikih 4-0, modru rapsodiju i nevjericu tribina Rujevice.

Rijeka i Dinamo sastali se u 15. kolu HT Prve lige | Autor: Goran Kovacic/PIXSELL

Nismo u mogućnosti objaviti vezani videozapis zbog ograničenja vezanih uz prava emitiranja na internetu. Video možete pogledati OVDJE.