Croatia

U DVOBOJU RAKITIĆA I KOVAČIĆA ISPISANA JE POVIJEST! Vatreni se istaknuo sjajnom asistencijom

Chelsea na krilima Oliviera Girouda pobijedio na Sanchez Pizjuanu. Francuz je zabio sva četiri gola

Prvi gol u 8. minuti zabio je nakon asistencije Havertza. Kod drugog u 54. sjajno mu je loptu podvalio Mateo Kovačić.

Hat-trick je kompletirao u 74. minuti na dodavanje Kantea. Do četvrtog gola stigao je u 83. minuti iz penala.

Ispisao je tako povijest i postao najstariji igrač koji je zabio četiri gola u jednoj utakmici Lige prvaka.

Ivan Rakitić kod domaćina je igrao do 75. minute, dok je Kovačić zamijenjen kod gostiju u 67. minuti.

Kolo prije kraja sve se zna, Chelsea i Sevilla idu u osminu finala Lige prvaka, Krasnodar ide u Europsku ligu, a europski put gotov je za Rennes.

U skupini F Dejan Lovren zbog žutih kartona nije konkurirao za Zenit koji je izgubio kod Club Bruggea. Za belgijsku momčad pogađali su De Ketelaere u 33., Vanaken u 58. te Lang u 73. minuti.

U drugoj utakmici te skupini u Dortmundu Borussia i Lazio odigrali su. Domaćin je poveo preko Guerreira u 44. minuti, da bi Immobile izjednačio u 67.

Borussia ima deset bodova te je osigurala osminu finala. Lazio ima devet, a Club Brugge sedam bodova, te će u Rimu u posljednjem kolu u međusobnom dvoboju odlučiti o putniku u osminu finala. Od Europe se s jednim bodom oprašta Zenit.

Barcelona i Juventus odradili su posao u skupini G. Katalonci su od 14. do 28. minute u Budimpešti kod Ferencvaroša zabili tri gola preko Griezmanna, Braithwaitea i Dembelea te osigurali nova tri boda.

Kod domaćina je od 71. minuti zaigrao bivši dinamovac Roko Baturina.

Chiesa, Cristiano Ronaldo i Morata pak su najzaslužniji za slavlje Stare dame protiv kijevskog Dinama.

Barcelona ima 15 bodova, Juventus 12, Dinamo i Ferencvaroš po jedan.

U derbiju skupine H PSG je uzvratio Manchester Unitedu

Neymar je već u 6. minuti zabio za Parižane, da bi Rashford u 32. pogodio za 1:1. Marquinhos u 69. pogađa za novo vodstvo gostiju, da bi konačan rezultat u samoj završnici postavio Neymar.

Posao Vragovima u završnici otežao je Fred drugim žutim kartonom u 70. minuti.

Uoči posljednjeg kola United, PSG i RB Leipzig imaju po devet bodova, dok je Basaksehir na tri.

U posljednjem kolu RB Leipzig će ugostiti Manchester United, a PSG Basaksehir.

Skupina E:
Krasnodar – Stade Rennes 1-0 (Berg 72)
Sevilla – Chelsea 0-4 (Giroud 8, 54, 74, 83pen)

Skupina F:
Borussia Dortmund – Lazio 1-1 (Guerreiro 44//Immobile 67pen)
Brugge – Zenit St. Peterburg 3-0 (De Kaetelare 33, Vanaken 58pen, Lang 73)

Skupina G:
Ferencvaros – Barcelona 0-3 (Griezmann 14, Braitwaite 21, Dembele 28pen)
Juventus – Dinamo Kijev 3-0 (Chiesa 21, Ronaldo 56, Morata 66)

Skupina H:
Istanbul Basaksehir – Leipzig 3-4 (Kahveci 45+3, 72, 85// Poulsen 26, Mukiele 43, Olmo 66, Sørloth 90+2)
Manchester United – PSG 1-3 (Rashford 32//Neymar 6, 90+1, Marquinhos 69)

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ali ne nužno i stavove portala Dnevno.hr. Molimo čitatelje za razumijevanje te suzdržavanje od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Dnevno.hr zadržava pravo obrisati komentar bez najave i/li prethodnog objašnjenja.

Buffon-Ronaldo: CR 760! I could have scored less
Barcelona's appeal against the suspension of Messi was rejected
The youngster agreed to go to Arsenal. Real will give midfielder in rent without the right of redemption
President of Genoa: I intend to keep Shomurodov. Juventus did not contact us
Liverpool have not scored any of their last 87 shots in the Premier League. The team has 4 consecutive matches without goals
Leroy Sane: Pep teaches so that I started to hear the little man in my head
Jamie Carragher: The championship is slipping away from Liverpool. They'll start worrying about getting into the top 4, not the title