Montenegro

Đoković pobijedio Šeltona za 10. finale na Ju Es openu

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se večeras u finale Ju Es opena, pošto je u tri seta pobijedio 47. tenisera svijeta Amerikanca Bena Šeltona 6:3, 6:2, 7:6(4).

Đoković je do svog 36. gren slem finala stigao poslije dva sata i 42 minuta igre.

U prvom setu jedini brejk je viđen u šestom gemu kada je Đoković iskoristio prvu brejk loptu. U osmom gemu, na servis Šeltona, naš teniser je propustio četiri set lopte, ali je u narednom gemu odservirao za vođstvo.

Đoković je bio ubjedljiv u drugom setu, i brejkovima u petom i sedmom gemu stigao do prednosti od 2:0 u setovima.

Treći set je počeo brejkom Đokovića, ali je u osmom gemu Šelton prvi put na meču oduzeo servis našem teniseru i stigao do izjednačenja. Đoković je u 11. gemu stigao do novog brejka, ali je Šelton uzvratio istom mjerom u narednom gemu i odveo set u taj-brejk.

U svom 10. finalu na Ju Es openu Đoković će igrati protiv boljeg iz duela Medvedev-Alkaras.

U finalu koje je na programu u nedjelju, Đoković će pokušati da stigne do svoje 24. gren slem titule.