Montenegro
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

SRBIJA JE U FINALU SVETSKOG PRVENSTVA

Košarkaši Srbije plasirali su se u finale Svetskog prvenstva!

U polufinalu Srbija je pregazila Kanadu rezultatom 95:86. Protivnik u finalu biće bolji iz meča SAD – Nemačka.

Neverovatni su naši košarkaši! Odigrali su još jedan fantastičan meč i razbili su rivala koji je imao ulogu favorita pre početka utakmice. Bogdan Bogdanović je lider kakvog smo samo mogli da poželimo, Milutinov je naš biser, Avramović i njegova energija su čudo kakvo je potrebno svakoj ekipi, Dobrić je majstor, Jovići odlični… Svi košarkaši Srbije zaslužili su samo pohvale za prikazano na ovom prvenstvu, pa i meču protiv Kanade.

Kanađani su imali ulogu favorita, ali to siu opravdala na ovom meču. Srbija je odigrala fantastičnih 20 minuta – gotovo perfektno prvo poluvreme.

Bogdanović je dominirao od starta, a zajedno sa saigračima odradio je odličan posao u defanzivi.

Šej Gildžijus-Aleksander potpuno je zasutavljen u prvom delu meča u kojem je napravio tri lične greške.

Sa druge strane, naš tim je gradio prednost. Naljutio se Dobrić nakon što nije dosuđen prekršaj u napadu nad njim. Kanada je došla do trojke dok je naše krilo ležalo na parketu. Ali već u narednom napadu je Dobrić pogodio trojku.

Eksplodirao je ubrzo i Nikola Milutinov pa je do poena stizao napad za napadom.

Imali su +15 naši košarkaši, ali su u poslednjim sekundama Kanađani smanjili zaostatak na 12 poena, koliko je iznosila razlika nakon dve četvrtine.

Start treće četvrtine doneo je probleme našem timu. U prva četiri minuta postigli su Orlovi samo dva poena.

Srećom, Kanada to nije iskoristila kako bi potpuno istopila prednost našeg tima, a kada se Pešićeva četa ponovo probudila, uspela je da odgovori kvalitetnom rivalu.

Gildžijus-Aleksander je preuzeo odgovornost na sebe i došao je do solidnog poenterskog učinka.