Latvia

Eksportējošo uzņēmumu darbinieku algu subsidēšanai valsts plāno atvēlēt 51 miljonu eiro

EM izstrādājusi noteikumus par atbalstu eksportējošiem nodokļu maksātājiem Covid-19 krīzes seku pārvarēšanai. Atbilstoši Valsts ieņēmumu dienesta datiem, atbalstam kvalificējas 350 uzņēmumu.

Plānots, ka pieejamais valsts budžeta finansējums šim mērķim būs 51 miljons eiro. Atbalstu plānots sniegt granta veidā, kas tiks piešķirts saimnieciskās darbības veicējam darba samaksas kompensēšanai Covid-19 krīzes seku pārvarēšanai.

Atbalsts varētu tikt noteikts 25% apmērā no konkrētā uzņēmuma 2019.gada nomaksātajām valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām, bet ne vairāk kā 800 000 eiro saistītai personu grupai.

Paredzēts, ka uz atbalstu varēs pretendēt eksportējošie krīzes skartie nodokļu maksātāji, kuru preču un pakalpojumu eksporta apmērs un preču un pakalpojumu piegādes apmērs Eiropas Savienības teritorijā, izņemot Latviju, 2019.gadā sasniedza vismaz miljonu eiro. 

Uz atbalstu varēs pretendēt uzņēmumi, kuru ieņēmumi no saimnieciskās darbības Covid-19 krīzes ietekmē vienā mēnesī laika periodā no 2020.gada aprīļa līdz jūnijam, salīdzinot ar 2019.gada attiecīgo mēnesi, ir samazinājušies par 20%. Tāpat uz atbalstu varēs pretendēt uzņēmumi, kuru darbiniekiem izmaksātā mēneša vidējā bruto darba samaksa, par kuru ir veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, 2019.gadā ir ne mazāka kā 800 eiro. Tāpat atbalsta saņēmējam nevarēs būt nodokļu parāds, kas pārsniedz 1000 eiro.

Plānots, ka pieteikties atbalstam varēs līdz šā gada 30.septembrim, iesniedz Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA) iesniegumu. LIAA uzraudzīs piešķirto līdzekļu izlietojumu.

Minētā atbalsta programma vēl ir jāsaskaņo ar Eiropas Komisiju (EK), tādējādi atbalsts tūrisma nozares uzņēmumiem būs pieejams tad, kad EK bus pieņēmusi lēmumu par komercdarbības atbalsta saderību ar Eiropas Savienības iekšējo tirgu.

EM norādīja, ka atbalsts netiks piešķirts tādām jomām kā, piemēram, ieroču un munīcijas tirdzniecībai, tabakas izstrādājumu ražošanai un tirdzniecībai, dzērienu vairumtirdzniecībai, izmitināšanai un ēdināšanai, operācijām ar nekustamo īpašumu, ceļojuma un tūrisma pakalpojumiem, sanāksmju un tirdzniecības izstāžu organizatoru pakalpojumiem, radošas, mākslinieciskas un izklaides darbībām, sporta nodarbībām, izklaides un atpūtas darbībām, azartspēlēm, zivsaimniecībai un lauksaimniecībai.

EM tūrisma un viesmīlības nozarē izstrādājusi atsevišķu atbalsta programmu, kas paredz, ka valsts varētu subsidēt tūrisma nozarē strādājošo algas, tam veltot 19,2 miljonus eiro.

Citi šobrīd lasa

Šīs zvaigznes izskatās perfekti - un lieliski iztiek bez privātajiem treneriem

Fermā Anglijā, kur strādā daudz austrumeiropiešu, konstatēts milzīgs vīrusa perēklis; 200 cilvēki izolēti

Olimpiskais čempions Igors Vihrovs joprojām slimnīcā; daudz neskaidrību par notikušo

Football news:

Liverpool are close to buying a defender for Olympiakos Tsimikas. Medical check-up-this week
Barcelona intends to sign Bernardo Silva. City can get Semeda
Real are planning to buy Dybala and are ready to include Kroos or ISCO in the deal (Sport Mediaset)
Conte about Inter before the 1/4 Europa League: we Continue to progress, we become stronger
Piontek is Interesting to Fiorentina. Herta wants just over 20 million euros
Barzagli or Grosso will replace Pirlo in Juventus U23
Daudov about Akhmat: I am Sure that the team will Interact better with each new game