Latvia

„Es Tevi uzlūdzu...”.

Laikā pēc visā Latvijā veiksmīgi aizvadītām deju skatēm daudziem deju kolektīviem līdz XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem iestājies salīdzinoši mierīgs periods.

Laikā pēc visā Latvijā veiksmīgi aizvadītām deju skatēm daudziem deju kolektīviem līdz XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem iestājies salīdzinoši mierīgs periods. Taču Stopiņu novada vidējās paaudzes deju kolektīvam „Stopiņš” šis laiks pagāja rosīgā darbā un satraukumā. Vienlaikus ar gatavošanos lielajiem deju svētkiem kolektīvs sagaidīja savu desmito gadadienu.

„Es Tevi uzlūdzu...” – ar šiem vārdiem kolektīva dejotāji sagaidīja savus uzticamos skatītājus Upesleju internātpamatskolā, kur 19. maijā izdejoja krāšņu deju koncertu. Koncerta programmā tika iekļautas gan dažas obligātās deju svētku repertuāra dejas, gan gadu gaitā kolektīva dejotāju iemīļotas dejas, kā arī īpaši jubilejas reizei apgūtas dejas.

Jubilejas pasākums bija emocijām bagāts un atmiņā paliekošs gan skatītājiem, gan pašiem dejotājiem. Dejotāji šajā dienā jutās īpaši – kā jau katrs savā dzimšanas dienā. Smaidi, laimes pilnas sejas un mīlestība pret deju mirdzēja katra dejotāja acīs. Un šīs emocijas ar deju tika nodotas skatītājiem.

Deju virpuļa krāšņumu papildināja dejotāju tērpi, kas bija pārdomāti līdz mazākajai detaļai un mainīti neticamā ātrumā. Kolektīvs patiesi var lepoties ar bagāto tautastērpu krājumu, jo šo 10 gadu laikā esam tikuši pie greznajiem Kurzemes, lepnajiem Zemgales, cēlajiem Vidzemes un Latgales, vieglajiem linu un pilsētas tērpiem.

Koncerta programmu kuplināja arī kolektīva deju draugi – VPDK „Sunta” no Suntažiem, VPDK „Snēpele” no Snēpeles un VPDK „Sidgunda” no Mālpils. Tāpat koncertu emocionāli bagātināja un skatītājus ar savām dziesmām priecēja neaizmirstamās balss īpašniece Līga Priede.

Pēc koncerta gan skatītāji, gan paši kolektīva dalībnieki un deju draugi atzinīgi novērtēja kolektīva vadītājas Aigas Mednes ieguldīto milzīgo darbu kolektīva izaugsmē. Mēs lepojamies ar to, kā no mazas entuziastu grupiņas, kas sastāvēja no Ulbrokas vidusskolas dejojošo bērnu vecākiem, kuru mērķis bija nokļūt līdz deju svētkiem, laika gaitā esam izveidojušies par spēcīgu un stabilu kolektīvu, kas priecējis un turpinās priecēt skatītājus gan Latvijā, gan ārpus tās.

VPDK „Stopiņš” dejotāju vārdā – Zane Spole

Football news:

Antonio Conte: I will not hesitate before leaving if Inter are not happy with what I am doing
Diego Godin: Inter will do everything to keep second place. Now we need to think about how to catch up with Juventus
Harry Maguire: Manchester United want to fight for trophies
Zidane on the victory over Granada: real suffered as a team. Two more games, we haven't won La Liga yet
Real have won 11 games with a minimum score in La Liga for the first time in 11 years
Akinfenwa after Wycombe's exit to the championship: the Only person who can charge me even more is Klopp
Ramos on the title: I hope that Real Madrid will celebrate the championship on Thursday. Everything is in our hands