Latvia

Filma "Mans mīļākais karš" iekļauta Eiropas lielākajā un nozīmīgākajā animācijas filmu festivālā

Ansī (Annecy) starptautiskais kinofestivāls, kas Francijā notiek jau kopš 1960. gada (šogad 15.-30. jūnijā), ir viens no būtiskākajiem un prestižākajiem animācijas filmu festivāliem pasaulē. "Mēs ar nepacietību gaidījām tikšanos kā jau katru gadu jūnijā Ansī, pasaules animācijas galvaspilsētā. Tomēr šodien saprāts un starptautiskā situācija liek mums rīkoties noteikti un atbildīgi," raksta organizatori, pamatojot festivāla pārcelšanu uz virtuālu vidi.

Foto: Publicitātes foto

Filma "Mans mīļākais karš" iekļauta festivāla pilnmetrāžas konkursa programmā Contrechamp, kurā tiks izrādītas 10 pilnmetrāžas animācijas filmas no visas pasaules. Šajā konkursā pagājušā gadā galveno balvu saņēma Ginta Zilbaloža filma "Projām".

Filma ir Latvijas-Norvēģijas kopražojums, un tās veidošana no scenārija līdz pabeigšanai ilga gandrīz astoņus gadus. 2014.-2017. gadā filmas ražošana tika finansēta Nacionālā Kino centra konkursos, bet 2019. gada rudenī ar kampaņu kolektīvā ieguldījuma platformā projektubanka.lv tika atbalstīta filmas pabeigšana. Filmas producents Guntis Trekteris: "Esam gandarīti, ka filmas veidotāju milzīgo darbu ir novērtējis pasaulē zināmākais animācijas filmu festivāls. Protams, nekas nevar līdzināties pārdzīvojumam, kādu mēs piedzīvotu klātienē, pirmizrādot filmu Ansī kinozālē prasīgai starptautiskai auditorijai, taču esam pārliecināti, ka festivāla norise virtuālā vidē ļaus to "apmeklēt" lielākam skatītāju un industrijas pārstāvju skaitam, kas noteikti sekmēs filmas turpmāko izplatīšanu visā pasaulē."

Foto: Publicitātes foto

Filma "Mans mīļākais karš" ir animēts dokumentālais stāsts, pilns sirsnības un godīguma, par pieaugšanu absurda pilnajā laikā no 70. gadiem līdz Latvijas neatkarības atjaunošanai. Filmas pamatā ir režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas atmiņās balstīti autobiogrāfiski motīvi.

Foto: Publicitātes foto

Vēsturiskiem faktiem, sadzīviskām reālijām un personiskām atmiņām savijoties ar humoru, nopietnību un atklātību, veidojas cilvēciska un dzīva liecība par vēsturiski nozīmīgu laiku. Filmas režisore Ilze Burkovska-Jakobsena: "Filmas iekļaušana konkursa programmā, turklāt animācijas Mekā Ansī, ir sapņa piepildīšanās. Un filmas pamatjautājums – cik liela nozīme ir katra cilvēka atbildībai, drosmei un ticībai – ir svarīgs gan pagātnē, gan šobrīd, gan Latvijā, gan citur pasaulē." Filmas Latvijas pirmizrāde plānota šī gada rudenī.

Foto: Publicitātes foto

Filmu veidojuši mākslinieki Sveins Nīhuss (Svein Nyhus), Krišjānis Ābols, Kerija Arne, Toms Burāns, Laima Puntule, Harijs Grundmanis, Nils Hammers, Arnis Zemītis. Mūziku filmai komponējis Kārlis Auzāns. Filmu atbalstījis Nacionālais Kino centrs un Valsts Kultūrkapitāla fonds. Studija "Ego Media" jau iepriekš veiksmīgi sadarbojusies ar režisori Ilzi Burkovsku-Jakobsenu, veidojot dokumentālo filmu "Bekons, sviests un mana mamma" (2008).

Foto: Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Kādreiz to ēda nabagi, bet tagad pasaule jūk prātā: milzu auglis, kuru iecienījuši arī Latvijā

Biedējošā diagnoze - dzemdes noslīdējums. Kas jāzina sievietēm?

FOTO: Krievijas vieglatlētikas skaistule atsakās no iespējas pelnīt 200 000 dolāru mēnesī

Football news:

In Romania, the 19-year-old goalkeeper hit two penalties, but both times the referee asked to Interrupt. The Keeper threw a fit and left
Solskjaer on De Gea: He won the Premier League, the FA Cup, the Europa League, the League Cup, but it's not enough
Vidal scored 8 goals with 23 shots on target. He has the highest percentage in La Liga
Jorge Valdano: Barcelona is not a title contender now. Messi can't do everything
Joaquin on the 550th game in La Liga: Proud to be caught up with the legend Raul
Bartomeu on Neymar: I don't think PSG will put anyone on the market
Кад Cadiz returned to La Liga after 14 years