Kā pastāstīja Gvatemalas katastrofu seku likvidācijas dienesta pārstāvis Davids de Leons, vairāki līķi atrasti ciemata drupās Uguns (Fuego) vulkāna dienvidu malā, kur stihijas sekas ir vissmagākās. Iepriekš tika ziņots, ka dzīvību zaudējuši 25 cilvēki.

Varasiestādes jau iepriekš brīdināja, ka galīgais bojāgājušo skaits var izrādīties lielāks, jo daudzi cilvēki tiek uzskatīti par pazudušiem. Vulkāns atrodas 44 kilometrus no valsts galvaspilsētas Gvatemalas. Vulkānā notikušas eksplozijas un gaisā izmesti karsti pelni, akmeņi un dubļi, kas bijuši par cēloni daudzu cilvēku, arī vairāku bērnu, bojāejai.

Ciematus, kas atrodas vulkāna tuvumā, apņēma milzīgi biezu dūmu mākoņi. Vulkāns eksplodēja svētdien īsi pirms pusdienlaika, bet pēc tam no tā sāka izplūst lava, kuras karstums sasniedza 700 grādus pēc Celsija, informēja Nacionālais seismoloģijas un vulkanoloģijas institūts. Izvirduma dēļ tika slēgta Gvatemalas Starptautiskā lidosta, kuras skrejceļus noklājuši pelni.

Izvirdums vissmagāk skāris Eskuintlu, Čimaltenago un Sakatepekesu, kur izsludināta augstākā trauksme. Lava skārusi vairākas mājas vulkāna tuvumā un mediju publiskotie viedo liecina, ka vulkāniskie dubļi sagrāvuši vismaz vienu tiltu. Vietējos telekanālos tiek demonstrēti dramatiski skati ar vulkāna nodarītajiem postījumiem un cilvēku līķiem. No vulkāna apkārtnes evakuēti 3100 cilvēki, bet vulkāniskie pelni skāruši teritoriju, kurā dzīvo aptuveni 1,7 miljoni cilvēku.