logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Latvia

Līguma ar 'Saskaņu' vēl nav; Burovs sasauks mēra vēlēšanas pirmdien

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Pirmdien 10.00 tiks sasaukta Rīgas domes sēde ar vienu darba kārtības jautājumu par domes priekšsēdētāja vēlēšanām, piektdien pēc partijas un frakcijas "Gods kalpot Rīgai" sēdes presei teica frakcijas vadītājs Vjačeslavs Stepaņenko.

Frakcija atbalsta pašreizējā vicemēra Oļega Burova kandidatūru šim amatam.

Koalīcijas līgums ar partijas "Saskaņa" frakciju ir pagaidām parakstīts tikai no GKR puses, bet "Saskaņai" dots laiks to parakstīt līdz pat mēra vēlēšanu beigām, "Delfi" teica Stepaņenko.

Burovs patlaban rēķinās ar 11 GKR, 17 "Saskaņas" un 7 neatkarīgo deputātu balsīm. Domes priekšsēdētāja ievēlēšanai vajag vismaz 31 no 60.

Tā kā Burovs patlaban ieņem vicemēra amatu, tad pirms viņa ievēlēšanas mēra amatā un vicemēra vietas atbrīvošanās, nevar balsot par "Saskaņas" kandidātes Annas Vladovas ievēlēšanu vicemēra amatā.

Lai to izdarītu, būs jāsasauc nākamā domes sēde un to var izdarīt ne ātrāk kā trīs stundas pēc iepriekšējās, presei skaidroja Burovs un Stepaņenko.

Septiņu neatkarīgo deputātu pārstāvis Vadims Baraņņiks paliks vicemēra amatā arī turpmāk, portālam "Delfi" apstiprināja Stepaņenko.

Lai gan iepriekš tika gaidīts, ka jau piektdienas rītā, tiekoties GKR un "Saskaņai", tiks parakstīts koalīcijas līgums, piektdien pēc GKR sanāksmes Burovs sacīja, ka GKR sagatavoto līgumu jau parakstījusi pirms divām dienām, un tagad tas nodots parakstīšanai "Saskaņai".

Atbildot uz "Delfi" precizējošu jautājumu, cik daudz laika dots "Saskaņai" līguma parakstīšanai, Stepaņenko sacīja, ka līdz pat mēra vēlēšanu beigām.

Uz jautājumu, kad tas būs publiski pieejams, viņš atbildēja, ka nekā slepena tur nav, bet par publiskošanu nav īpaši domāts. Stepaņenko uzsvēra, ka koalīcijas līgumam ir tikai pastarpināta nozīme.

Rīgā mēra amats ir brīvs kopš 21. jūnija. Pavadījis amatā nepilnu mēnesi, pirms Jāņiem uzticības balsojumu neizturēja Dainis Turlais (GKR).

Domniekiem ir laiks līdz 20. augustam jauna pašvaldības priekšsēdētāja ievēlēšanai, pretējā gadījumā dome var tikt atlaista un būs jārīko ārkārtas pašvaldības vēlēšanas, un tieši šādu mērķi ir izvirzījušas partijas "Vienotība" un Jaunās konservatīvās partijas frakcijas.

Saskaņā ar likumu "Par pašvaldībām", Saeima var rosināt domes atlaišanu tad, ja pašvaldība bez mēra strādā divus mēnešus.

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO