logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Latvia

Nīderlandē ar svastikām apķēpāti britu karavīru kapi

Kapsēta Mierlo, netālu no Eindhovenas, apgānīta laikā, kad Nīderlande atzīmē 75.gadskārtu kopš sākās sabiedroto cīņa par Nīderlandes atbrīvošanu no nacistiem.

"Mēs šo lietu uztveram ļoti nopietni un esam sākuši plašu izmeklēšanu," paziņoja policija.

Foto: Facebook / RJ Army Militaria Merchandise

Kapsētā uz kapelas bija uzzīmēta liela svastika un apķēpāti bija arī vairāki apbedījumi. Sabojāts arī liels akmens krusts un uz kapsētas ārsienas bija uzrakstīts "MH17 meli".

Foto: Facebook / RJ Army Militaria Merchandise

Malaizijas pasažieru lidmašīna "Boeing 777" reisā MH17 tika notriekta 2014.gadā virs Maskavas atbalstīto kaujinieku kontrolētās teritorijas Ukrainas austrumos. Katastrofā dzīvību zaudēja visi lidmašīnā esošie 298 pasažieri un apkalpes locekļi. Aptuveni divas trešdaļas no bojāgājušajiem bija Nīderlandes pilsoņi.

Kapsētas pārvaldnieks sacīja, ka tas ir jau otrais vandālisma gadījums pēdējā laikā. Iepriekšējais incidents notika pagājušajā nedēļā.

Plānots, ka šomēnes vizītē Nīderlandē ieradīsies Lielbritānijas princis Čārlzs, lai piedalītos Arnemas kaujas atceres pasākumā.

Šajā kaujā 1944.gada septembra vidū krita vairāk nekā 1400 sabiedroto karavīru. Sabiedroto spēku komandieri bija cerējuši, ka šī kauja paātrinās uzvaru karā Eiropā, taču tā beidzās ar sakāvi.

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO