Latvia

Pēc Trampa draudiem ES izsaka atbalstu PVO

ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien draudēja permanenti iesaldēt ASV finansējumu PVO, ja tā nākamo 30 dienu laikā neveiks "būtiskus uzlabojumus".

Vašingtona jau aprīļa vidū apturēja finansējumu PVO, apsūdzot organizāciju, ka tā ir pārāk tuva Pekinai un slēpusi tās kļūmīgos soļus cīņā ar koronavīrusa uzliesmojumu.

"Šis ir laiks solidaritātei, nevis rādīšanai ar pirkstu vai daudzpusējās sadarbības graušanai," paziņoja ES preses pārstāve.

PVO ikgadējā sanāksmē, kas šoreiz pirmo reizi notiek virtuālā formātā, šodien tika apspriesta ES iesniegtā rezolūcija, kurā aicināts "objektīvi, neatkarīgi un visaptveroši izvērtēt" starptautisko reakciju uz jaunā koronavīrusa izraisīto krīzi.

"Eiropas Savienība atbalsta PVO tās centienos savaldīt un mazināt Covid-19 uzliesmojumu un jau ir piešķīrusi papildus finansējumu, lai atbalstītu šos centienus," norādīja ES preses pārstāve.

Ķīna ir kategoriski noliegusi ASV apsūdzības, ka tā slēpusi jaunā koronavīrusa uzliesmojuma nopietnību Ķīnā pirms tā izplatīšanās pa visu pasauli.

Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins pirmdien PVO ikgadējā konferencē apgalvoja, ka Ķīnai vienmēr bijusi "atklāta, caurspīdīga un atbildīga attieksme" un tā laicīgi dalījusies ar informāciju par jauno koronavīrusu.

Brisele atbalsta neatkarīgu izmeklēšanu par to, kā pandēmija sākās un izplatījās, un centusies vadīt starptautisku, daudzpusēju atbildi uz šo krīzi un savākt finansējumu pētījumiem vakcīnas izstrādei.

Citi šobrīd lasa

Izmisums. Britu fermeri pat rīko avioreisus, lai uz saviem laukiem atgādātu viesstrādniekus

Biedējošā diagnoze - dzemdes noslīdējums. Kas jāzina sievietēm?

FOTO: Krievijas vieglatlētikas skaistule atsakās no iespējas pelnīt 200 000 dolāru mēnesī

Football news:

Ocampos did everything for the victory of Sevilla: first he scored, and then he put on a goalie's Jersey and in the 101st minute dragged the kick of the goalkeeper Eibar
Pizarro finished his career as a player. Werder's players cradled him in their arms after the match
Aitor Karanka: When Real Madrid wins, they always talk about the referees
Gendusa two weeks training with Arsenal according to the decision of Arteta. Londoners can sell it
Alexander Elagin: if you Want to live a man with a man, a woman with a woman-live! But don't involve children
Pizarro finished. He came to Werder 4 times and became a legend here
Lloris about the fight with Son: It's part of football. Sometimes this happens