Latvia

Seminārs LPS Domes locekļiem Ādažos

Latvijas pamatvērtība ir demokrātiska un atvērta sabiedrība, un viens no tās pamatprincipiem ceļā uz savstarpējās izpratnes veicināšanu ir dialogs. Ņemot vērā, ka aizsardzība un drošība Latvijā ir viena no valsts prioritātēm, kurā būtiska loma tiek piešķirta tieši pašas valsts aizsardzības spēju stiprināšanai, LPS un Aizsardzības ministrija LPS Domes locekļus aicina uz semināru “Latvijas aizsardzības un drošības aktuālie jautājumi”.

Seminārs notiks 19. septembrī plkst. 8:30 Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku mehanizētās brigādes štābā Ādažos.

Darba kārtība:

8:30–9:30 – Semināra atklāšana (aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa uzruna un informācija par aizsardzības nozares aktualitātēm).

Diskusija par aktuālajiem Latvijas drošības izaicinājumiem un informatīvās telpas radītiem riskiem sabiedrībā. Diskusijā plašāk iepazīstinās ar visaptverošas aizsardzības principu īstenošanu Latvijā, kur būtiska nozīme ir ne tikai militārajām spējām, ko sniedz Nacionālie bruņotie spēki un Zemessardze, bet arī civilajai sabiedrībai.

Diskusija par sabiedrības psiholoģiskās noturības veidošanu un tās nozīmi sabiedrības aizsardzības stiprināšanā, lai nodrošinātu tās rīcībspēju pret ārējo apdraudējumu un krīzes situācijās. Diskusijās kopīgi tiks meklēta atbilde uz jautājumu, kā veidojas sabiedrības patriotisms un kādi faktori to ietekmē.

Semināra dalībnieki tiks aicināti iesaistīties debatēs, lai kopīgi apzinātu rīcību dažādās krīzes situācijās, pieņemtu lēmumus un izplatītu vēstījumus.

15:30–16:30 – Nacionālo bruņoto spēku un NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas militārās tehnikas un ekipējuma izstāde.

Football news:

Balotelli can move to Boca juniors
Rummenigge on Havertz: Bayern will not pull his transfer this year
Bayer sports Director Feller on Havertz: We agreed that if possible, he could leave this summer
Roma midfielder under has agreed a 5-year contract with Napoli for 3.5 million euros a year
Baros will end his career at the end of the season
Pogba and Brunu were injured when they collided in training. The Bournemouth game is in question (Daily Mail)
Ex-President of Barca Gaspar: Messi has a few more years to be the best player in the world