Montenegro

Đoković u tri seta do polufinala

Srpski teniser Novak Đoković pobijedio je Amerikanca Tejlora Frica u tri seta (6:1,6:4,6:4) u četvrtfinalnom meču Ju Es opena.

(foto: Beta/AP)

Meč je trajao dva sata i 35 minuta igre.

Đoković je odlično otvorio meč, nakon osvojenog gema na svom servisu došao je i do brejka.

Fric je u sljedećem gemu uspio da vrati brejk, ali to je bilo sve od njega u prvom setu, kojeg je Đoković dobio sa 6:1.

Treći gem u drugom setu bio je ključan za njegov ishod. Đoković je napravio brejk, kojeg je čuvao dobrim igrama na svom servisu.

Jedini rizik za srpskog tenisera u ovom setu bio je u četvrtom gemu, kada je Amerikanac imao četiri brejk prilike, koje na kraju nije uspio da iskoristi.

U finalnom setu igralo se gem za gemom. Fric je prvi došao do brejk prilika u šestom gemu, imao je 15:40, ali Đoković je sa četiri poena u nizu spriječio gubitan svog servisa.

Odmah u prvom sljedećem servis gemu za Frica, Đoković dolazi do brejka.

Fric je ponovo imao dvije prilike u nizu da povrati izgubljeni servis, Đoković je uspio da izjednači na 40 oba, ali je Fric sa dva poena uspio da dođe do brejka i poravna rezultat na 4:4.

Srpski teniser je potom ekspresno došao do novog brejka i na svom servisu zaključio meč.

Đoković će u svom 47. grend slem polufinalu igrati sa boljim iz duela Francisa Tiafoa i Bena Šeltona.