Estonia

Andrei Korobeinik hüvitiseks saanud ligi 21 000 eurot enesele ei jäta

Keskerakond teatas täna, et tulevane haridusminister on Jaak Aab ning riigihalduse ministriks saab Anneli Ott. Oti asemele tuleb riigikokku seega tagasi Andrei Korobeinik. Et Ott oli valitud riigikogusse kompensatsioonimandaadiga, siis tema asendus tuleb üleriigilisest nimekirjast.

Andrei Korobenikule maksti lahkumishüvitist brutos 25980,90 eurot ja netos 20784,72 eurot. Kuigi Korobeinik saab tagasi riigikokku, on tal vaba voli otsustada, kas annab raha tagasi või jätab endale. "Ma kas annetan või annan raha tagasi. Endale seda ei jäta," kinnitas Korobeinik Delfile. Ta selgitas, et pole veel jõudnud otsustada, kas oleks raha õigem annetada või see hoopis tagastada.

Riigikogu liikme Andrei Korobeiniku volitused lõppesid 21. novembril. Juhatus ei ole veel teinud otsust tema volituste taastamiseks riigikogus. Seda saab teha samal päeval ministri ametisse nimetamisega.

Anneli Oti ministriks minemisel tema volitused riigikogu liikmena peatuvad, mitte ei lõpe, nii et Ott ei saa hüvitist.

Football news:

Milan leases Tomori from Chelsea with the right to buy for 28 million euros. Medical check-up-today
Borussia Gladbach signed Kone for 9 million euros. The prop will finish the season in Toulouse
We want Messi to stay until the end of his career, but first we will think about the club. Even the best player in history is no more important than Barca. Freisha about Leo
Wijnaldum on Liverpool: We have implementation issues and it's hard to explain
Real Madrid will play Getafe in La Liga on February 9. The match of the 1st round was postponed due to Madrid's relegation from the Spanish Cup
Monaco bought top scorer Brugge Diatt for 16 million euros
Crystal Palace have loaned Mainz top scorer Mateta for 1.5 years with the right to buy out for 15 million euros