logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Estonia
An article was changed on the original website

Erakondade suur debatt: „Sport tuleb taas popiks muuta!“

Mida on Eesti spordihuvilistel Riigikogu valimistest oodata?  Stanislav Moškov

Eesti Olümpiakomitee korraldas spordi katusorganisatsioonina Riigikogusse kandideerivatele erakondadele sporditeemalise debati.

Fookuses oli tippsport ja Team Estonia, noortesport ning sport koolis. „Sport tuleb taas popiks muuta! 2030. aastal peavad pooled inimesed liikuma ja sporti harrastama. Spordi peab paremini siduma põhiharidusega ja ka avalik ruum peab muutuma sportlikumakks ja soodustama liikumist kui elu osa,“ teatas sõudmise maailmameister Jüri Jaanson alustuseks. 

Mihhail Kõlvart lisas: „Sport ei ole erasektori meelelahutus, vaid ka riigi kohustus. Sport on püramiid, mille aluseks on rahvasport ja liikumine. Järgnevad harrastus,- saavutus-, ja tippsort. Kõik on omavahel seotud. Eesti tippsport peab alati olema toetatud vajalikul moel.“

Muuhulgas saab allolevast videost (peagi järelvaadatav) teada, kuidas vastas minister Indrek Saar olümpiavõitja Erki Noole teravale küsimusele. Kokku kestis arutelu ligi kaks tundi.


Debatti modereeris Urmas Vaino. Erakondade esindajatena osalesid*:

Jüri Jaanson – Reformierakond
Indrek Saar – Sotsiaaldemokraatlik Erakond
Meelis Niinepuu – Eesti 200
Mihhail Kõlvart – Keskerakond
Toomas Tõniste – Isamaa

*EKRE oli samuti osalema kutsutud, kuid erakonna esindaja tühistas oma osalemise päev enne debatti.

Themes
ICO