Estonia

FOTOD | Saue valda kerkib ebatraditsiooniline jõulukuusk

Saue vallamajas otsustati juba varakult, et sel aastal metsast kuusepuud jõuluks Keskuse parki ei tooda. Koostöös Saue linna asumiseltsiga valiti parki kaunistama hoopis Elo Liivi installatsioon „Peal(t)kiri", mis neli aastat tagasi Eesti Rahva muuseum fuajees jõuluhõngu lõi.

"Peal(t)kiri" on 7,2 meetri kõrgune kuuseprussist ja opaalklaasist ehitatud audiovisuaalne installatsioon, millele on projitseeritud erinevaid ajastuid ja kujundeid ühendavad visuaalid, keskendub just sellele vanemale jõulupärimusele, kirjeldab Liiv oma installatsiooni.

Installatsioonil on ka audiopool, millele vald samuti tehnilist lahendust otsib. Kas see ka leitakse, selgub töö käigus.

Teose heli vibreerib läbi konstruktsiooni ja viib talvise veetsükli, kaamose ja uueksloomise radadele. Vesi ja selle erinevad avaldumisvormid muudavad ruumi uueks, senised rajad haihtuvad, liikuda saab pindadel, mis muul ajal läbimatud, on Liiv kirjeldanud.

Ebatraditsioonilised jõulukuused said ääretult menukaks Rakveres, kus linnakunstnik Teet Suure loodud jõulukuused keskväljakut kaunistasid ja maailmaski laineid lõid.


Football news:

Neymar is playing his 100th game for PSG. He has been at the club since 2017
Manchester United will not give van de Beek on loan. The club wants to keep the squad to fight for trophies
Pep about the Super League: We can't lose the national leagues. To create a super-Premier League, you need to reduce the number of participants
Derby midfielder Ayb has admitted to being depressed. Bellerin and Abraham supported the player
Liverpool scored 21 points less after 19 rounds of the Premier League than in the championship season. Only Chelsea have ever had a bigger difference
El Shaarawy joins Roma on loan. Medical check-up tomorrow
Milner on Liverpool: Self-pity and excuses won't help. YNWA is more important now than ever