logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Estonia

Kodukant Läänemaa toetas Leader programmist kaheksat projekti

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.
Mati Kallemetsal on tänu Leader-toetusele lootust saada Palivere turismi- ja spordikeskusele suusaraja traktor. Foro arhiiv

Kodukant Läänemaa juhatus kinnitas teisipäeval  LEADER elukeskkonna meetme pingerea, millega ligi 300 000 eurot jagatakse kaheksa projekti vahel.

Esitati kokku 30 taotlust, millega küsiti toetust ligikaudu 1,35 miljonit eurot. Välja oli jagada 300 000 eurot. Kodukant Läänemaa tegevjuhi Kaja Karlsoni sõnul olid toetuste küsijad tänavu aktiivsed ilmselt seetõttu, et Euroopa Liidu rahastusperiood hakkab lõppema ja enne sügist ei selgu, kas sellel perioodil LEADER taotlusvoorusid veel tuleb.

Esitatud 30st projektidest läbis hindamise 28. Teiste seas hinnati kahte suurprojekti, mille rahastamiseks vahendeid ei jätkunud. Toetust saanud projektidest neli on Lääne-Nigula vallast, kaks Haapsalust (endine Ridala vald) ja kaks Lääneranna vallast (endised Hanila ja Lihula vald). Projektide valik on mitmekesine hõlmates nii kogukondlikke algatusi kui huvitegevuse, külastuskeskkonna parendamise ja turvalisuse valdkondi.

Karlson selgitas, et tegevusgrupi piirkonnas on palju aktiivseid ühinguid ja konkurents ideede vahel suur. „On piirkondi, kus sellist konkurentsi toetustele ei teki.“

Projekte hindas 10liikmeline hindamiskomisjon, kuhu kuulusid ettevõtjad, mittetulundusühingute ja omavalitsuste esindajad ning kaks väliseksperti.

Rahastusettepaneku said (toetussummad eurodes):

Taotleja Projekti nimi Toetussumma, €
Kirbla Külaselts Kirbla rahvamaja saali ja esiku ehitus 50 244.69
Linnamäe Arenguselts Linnamäe Arenguseltsile raideri soetamine 10 466.97
Lääne-Nigula Vallavalitsus Taebla aiamaade atraktiivsemaks muutmine 39 169.07
MTÜ Hobusetalli Uuemõisa talli maneeži laiendamine kasutustingimuste parandamiseks 56 501.82
MTÜ Lääne- Eesti Vabatahtlik

Reservpäästerühm

Vabatahtlike merepäästjate varustuse hoolduseks ja hoiustamiseks vajaliku kuivatushaagise soetamine 38 026.80
MTÜ Lääne Vibulaskjad Vibumattide ja 3d märkide soetus 20 348.01
MTÜ Terra Maritima Matsalu piirkonna puhkekohad 19 342.69
SA Põhja-Läänemaa Turismi- Ja Spordiobjektide

Halduskeskus

Kasutatud suusaraja traktori hankimine koos lisaseadmetega 63 998.88
All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO