Estonia

Konkurentsiamet: „Apteekide sõltumatust hinnatakse instrumendiga, mis selleks üldsegi ei sobi.“

Konkurentsiameti järelevalve osakonna juht Juhan Põldroos.Foto: Erki Parnaku

Apteegireformi mõte oli see, et apteegid saavutavad sõltumatuse hulgimüüjatest. Kui räägime apteekide sõltumatusest, siis millest me räägime? Kas apteegireformi tulemusel on Eestis tekkinud sõltumatud apteegid? Konkurentsiameti hinnangul on seadusesse kirjutatud selline sõltumatuse mõiste, mida kõik apteegid küll faktiliselt rahuldavad, kuid loodetud iseseisvusest rääkida ei saa.

Konkurentsiameti järelevalveosakonna juhataja-peaökonomist Juhan Põldroosi sõnul Eesti seadustes ei ole head instrumenti, millega defineerida apteekrite sõltumatust. „Lähim asi oli konkurentsiseaduses sisalduv valitseva mõju kontseptsioon,“ selgitas Põldroos, kuidas apteegireformi tegemisel sõltumatust mõtestati. Valitseva mõju kontseptsioon on hästi kitsas konkurentsiõiguslik mõiste, mida konkurentsiamet kasutab koondumiste kontrolli raames näiteks siis, kui nad peavad otsustama, kas kinod tohivad omavahel liituda.

Football news:

Barca fans believed in the early departure of Bartomeu (due to disputes over the date of the referendum). In vain: there were no thoughts of retirement, the trophies are somewhere near
Josep Bartomeu: I had no intention of resigning. Barca will have trophies this season
Zinedine Zidane: Hazard is ready. We are happy, this is good news
Zidane on ISCO's words: it's ambition. Everyone wants to play
Bartomeu about VAR: In the match against Real Madrid, a non-existent penalty was awarded. We need fair football
Ian Wright: it's a Pity Ozil isn't playing, but Arteta's tenacity is admired
Josep Bartomeu: it was Important to start a new era for Barca with Messi. The Interests of the club are above all