Estonia

Mart Helme lubab, et erakonnast ta ei lahku, sest EKRE siht on saada peaministriparteiks

Mart HelmeFoto: Erki Pärnaku

Täna toimub Tallinnas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) kongress, kus valitakse uus esimees. Mart Helme lubas oma kõnes, et ei taha jätkata erakonna esimehena, aga poliitikast ja erakonnast ei kao ta kusagile.

"Sõidame tasa üle silla. Ja siis teeme märulit," lõpetas Helme oma esinemise.

Kongress valib esimehe ja kolm aseesimeest, üksteist erakonna juhatuse liiget ja viisteist volikogu liiget, vahendab EKRE koduleht. Samuti valitakse kongressil revisjonikomisjon ja aukohtu liikmed.

Erakonna juhi kandidaadiks on ringkonnad üles seadnud Martin Helme, kuid praegune esimees teatas 27. juunil toimunud erakonna volikogul, et loobub kongressil esimeheks kandideerimast.

EKRE auliige president Arnold Rüütel täna EKRE volikogul osaleda ei saanud, mistõttu andis tema tervituse edasi Henn Põlluaas. Erakonna teatel oli põhjuseks endiselt leviv koroonaviirus. 

Kongress on Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna kõrgeim organ, mis kutsutakse kokku kord aastas.

EKRE esimees Mart Helme rääkis oma tänases kõnes, et paljud ootavad talt selgitust, miks ta nädal tagasi teatas, et ta tänasel kongressil erakonna esimeheks ei kandideeri.

"Mingit survet, mingit rahulolematust, mingit organsiatoorset põhjust ei ole. Põhjus on selles, et me ei saa jätkata mugavustsoonis. Kui sa tahad maailma paremaks teha, siis tuleb alustada iseendast. Kui tahad erakonda paremaks teha, siis tuleb alustada iseendast, kui tahad poliitikas senisest veel rohkem teha, siis tuleb alustada iseendast," selgitas Helme.

Mart Helme tunnistas, et tundis seda kõike juba aasta eest, et ta vajab muudatust.

Esimesena rääkis Mart Helme sellest poeg Martinile ja kaasa Moonikale. Lähedased laitsid Helme plaani maha. Mart Helme tunnistab ka ise, et toona ei olnud aeg selleks küps, aga nüüd on.

Järgmistele valimistele ei saa Mart Helme sõnul minna kolmandatena. "Mina ei ole sellega rahul."

Helme sõnul on EKRE kindel eesmärk saada peaministriparteriks ja erakonnaks, kes dikteerib otsuseid ja samme, mida Eesti teeb.

Mart Helme lubab, et ta ei lahku erakonnast ega loobu poliitikast.

Helme kõne lõppedes tõusid osalejad püsti ja plaksutasid lillekimbu saanud Helmele, kes embas oma abikaasa Moonikat.

Football news:

Jordi Cruyff replaced Donadoni at the head of China's Shenzhen
Tiago Pro 8:2 with Barca: Bayern haven't won anything yet
Bartomeu's future in Barcelona will be discussed by the Board of Directors next week
CSKA is ready to offer 7 million euros for defender Fuchs. Internacional wants 10 million^. CSKA intends to acquire the Central defender of Internacional Bruno Fuchs, who is also claimed by Monaco and Lille
Goretska Pro 8:2 with Barca: This is only the first of three steps
Matteus on the defeat of Barca: it is Painful to see what happened to the team that inspired us for so many years
Bartomeu met with Pochettino this week. He could replace Sethien at Barca