Estonia

Metsaettevõtja: Noored tunnevad, et nende turuväärtus on suurem kui nad tegelikult väärt on

Foto: Jürgen Niit

Hiiumaa metsandusettevõtja, HMPK OÜ suuromanik Andrus Ilumets tõdes, et noored ei soovi nö vana majanduse ettevõtetega tegeleda ja isegi kui need neile hõbekandikul ulatatatkse, on noorem generatsioon hoopis agar startuppidega tegelema.

Vana majanduse all peab Ilumets silmas tööstusettevõtteid, mille töötajad jäävad aina vanemaks ja kus on juba praegu olukord, et iga noor, kellel on lips sirgelt ees, särk ja sokid ka puhtad, on juba oodatud keskastme ja tippjuhtide sekka. Samas märgib metsaettevõtte juht, et just vana majanduse peale on üles ehitatud kogu maailma maksukoormus ja uut tüüpi majandus ei osale selle koormuse katmises peaaegu üldse.

Ilumets selgitas, et noorem generatsioon tunneb, et nende turuväärtus on oluliselt suurem, kui nad tegelikult väärt on ning keegi ei taha teenindada vaid olla teenindatud. Seda väidet ei mõtle Ilumets üldse halvustavalt, vaid nutikad noored tajuvad juba ette, et neid on liiga vähe selleks, et vananev põlvkond saaks neid mitte üle maksta.

Football news:

Barcelona is ready to let Umtiti go. Lazio, Napoli, Roma and Torino are Interested in him
Dembele returned to training on the basis of Barcelona. He hasn't played since November
Milan will buy out Kjaer for 3.5 million euros
22 thousand tests before each match – so Union wants to return a full stadium. One game will cost more than a million euros
Real asked fans not to gather in Madrid to celebrate the championship
Ronaldo will not leave Juventus. He wants to overtake Immobile and Lewandowski on goals and win trophies
Napoli will pay about 81 million euros for Osimhen. Medical check-up is scheduled for Thursday